Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen saját kezűleg készíthet...

Milyen saját kezűleg készíthető karácsonyfadíszt, asztaldíszt, ajtódíszt vagy bármilyen karácsonnyal kapcsolatos dekorációt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ötleteket gyűjtök, ki milyent készített már ami mutatós és nagyon kevés anyagköltségből kihozható ? Ovis árusításra kellene ! Légy szíves képet is tegyetek fel!
2010. nov. 12. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
csinálj adventi koszorút én drótból csinálok egy kör alakot és arra folyamatosan tekerem körbe a tű levelű fenyőágat.addig rakom folyamatosan míg el nem éri a kívánt vastagságot.Nem kerül pénzbe a faág könnyű megcsinálni gondolom drót akad otthon és csak a gyertyákat és a szalagot kell megvenned.
2010. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

és persze lehet üvegfestékből csinálni mintákat ,vagy önthetsz gyertyát,illatosat ,színeset vagy amiben pl aszalt gyümölcs van.

előző voltam

21/N

2010. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Karton angyalkák: biztosan emmlékszel még, pont nagycsoportos és kisiskolás korunkban csináltunk ilyeneket. fehér papírból/vékonyabb kartonból kivágsz egy megfelelő méretű kört (ez a köpenye), a közepébe rajzolsz egy arányosan kisebb kört, ez lesz a feje. Úgy vágd ki, hogy kivülről, sugárirányban haladj befelé a kiskörhöz (itt fogod később, kicsit egymásra hajtva összeragasztani), azt pedig úgy vágd körbe, hogy a sugárirányú vágással éppen szemben hagyj neki egy kis nyakat, amivel még a ruhához kapcsolódik. Most már csak kihajtod a fejet, színes filccel, festékkel arcocskát készítesz neki, a ruháját hátul összeragasztod, körbe kis vattacsíkokkal díszíted. Ha gondolod, külön vághatsz ki egy szárnyacskát és ráragaszthatod azt is a hátára. Mérettől függően lehet asztaldísz, ablakdísz, ha kisebb, akkor karácsonyfadísz is lehet.

Készíthetsz sajátkezűleg hűtőmágnest: gipszből kiöntöd a formát, akár anyagában is színezheted, ha nagy az egyszínű felület, akkor csak színtelen lakk kell rá, vagy hobbi festékkel kifested a kész figurát, mágnest ragasztasz a hátára és kész. Ez azért költségesebb, mint a kisangyalok...

Készíthetsz ünnepi gyertyákat: olcsó, cseppmentes háztartási gyertyákat felolvasztasz, adagolsz hozzá valamilyen kellemes, karácsonyi illóolajat, és akár ez eredeti kanócokat felhasználva, újra öntöd vagy újra mártod őket. Ha öntöd, tehetsz a formába kicsi fenyőágacskát körbe a szélére, így át fog sejleni a gyertya falán.

Készíts mézeskalácsot, karácsonyfadísz méretben, ez finom is, hasznos is, hatalmas adag készül egy adag tésztából és a gyerekkel is jó móka a díszítés.

2010. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtök válaszát, mert hasznosak !!!

Jöhetnek MÉG-MÉG ötletek !!!

2010. nov. 12. 11:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Írd be a google képkeresőbe, hogy "patchwork christmas ornament" nagyon klassz ötleteket lehet nyerni csak a képek alapján is.

Én hobiboltban szoktam szétnézni, vannak pl. különböző méretű hungarocell gömbök, amiket akár filccel is lehet dekorálni, de kisméretű tejfölösdobozból nagyon klassz harangokat is lehet kreálni némi arany festékkel. (Bocs, ha már valaki írta, nem olvastam el a kommenteket).

2010. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, és kozmetikai vattakorongból is lehet kivágni egyszerűbb mintájú hópelyhet, körömollóval talán nem olyan macerás, én idén ilyesmit tervezek az ablakba lógatni, egymás alatt is jól mutat, de felfűzve is, vagy ajándékcsomag mellé dísznek.

Drótból is lehet csillagformát hajtogatni, különböző méretűeket, és lefújni valamilyen színre (de az alap ezüst is jó) vagy betekerni valamilyen anyaggal (vékony csíkra vágod az anyagot és körbetekerni vele vagy a drótot, vagy az egész csillag-formát. Akár némi varrással is rá lehet segíteni, hogy fix maradjon, mindenféle maradék anyag jól mutat rajta.)

Ragasztópisztollyal diót vagy mogyorót is össze lehet állítani valamilyen formában (kör vagy háromszög) és kész a karácsonyfadísz. Nem tudom, gesztenye van-e még, azt is lehet.

2010. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És hobbiboltban lehet kapni mágneskorongot, talán öt darab van egy csomagban, nem tudom pontosan, illetve A4-es másgneslapot is, ez utóbbival akár fotókat is tehettek hűtőmágnessé.
2010. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hű, inkább azt írd be a képkeresőbe, hogy "recycled crhristmas decoration" és nagyon jó ötleteket lehet találni:))

Villanykörte, cd-lemez kifestve is jó, és nekem az unokahúgom csinált egyszer zokniból egy macskát. Csak ki kell tömni a zoknit vattával, és rárajzolni a lábakat is, bár ő varrta, 13 éves. De lehet a zokniból kukacot, vagy ha feltekered a végét, csigát. Mondjuk karácsonyfadísznek ez nagy:)

2010. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ezt is találtam, óvodások még élvezhetik is, valamint a leírt csiriz nem mérgező, lehet bele nyúlkálni.

2010. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Itt találsz lépésenként bemutatott díszt wcpapír gurigából:

[link]

2012. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!