Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó már október elején a...

Miért jó már október elején a karácsonnyal foglalkozni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert sok ember nagyon szereti és annyira már nincs messze, ha belegondolsz. Bő két hónap. Engem nem idegesítenek az ilyen kérdések. Jó érzéssel tölt el..
2011. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Például hogy igazán személyes ajándékok készülhessenek.

Sokszor hónapokba telik, mire valakinek sikerül kitalálnom, mi az, aminek igazán örülne. Nálunk nem divat, sőt kimondottan szégyen hazaállítani egy ajándék tusfürdővel, inggel vagy hasonlóval. Ezek ugyanis azt az üzenetet hordozzák, hogy az illető tojt az egészre és csak elköltötte a kötelező pár ezret valamire.

De csináltattunk például iparművésszel házszámtáblát az építkező rokonoknak. Azt ki kellett találni, egyeztetni kellett a készítővel, és ő is egy hónapos határidőre vállalta a munkát. Ezt nem lehet december 20-án elintézni.


A másik dolog, hogy decemberben már advent van, nem olyankor kéne rohanni, olyankor már csak mézeskalácsot kéne sütni és gyertyafénynél várni az ünnepet.

2011. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nagyon furcsa, még nincs itt az ideje. Arra fel kell készülni lelkiekben. Én most még a szép őszt várom a lombhullatást, amikor sétálunk az erdőben. Novembernél előbb, nincs itt az ideje, hogy a Karácsonnyal foglalkozzunk. Nagyon furcsa volt számomra, hogy tegnap a még 26-27 fokos melegben, az Aldiban már Mikulás csokikat láttam. Ez nem a szeretetről szól. Hanem a pénzről. A gyerek meglátja és kéri az Anyját, hogy vegyél nekem Mikulást... OKTÓBERBEN.... ÁÁÁ ez nonszensz. Október eleje van. Szüret, bucsu...mit keres a "Karácsony a polcon"??? Nézzünk körül, minden csupa zöld még, ez nem normális dolog...hova szaladunk előre???
2011. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez nekem is feltűnt, hogy egyre korábban kezdenek az üzletek foglalkozni a Karácsonnyal. Bár én várom, de nem szeretek előre rohanni, a mát is meg kell élni.
2011. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem akkor kezd mindig megjönni a hangulatom, mikor elmúlik a nyári jó idő, elkezd korábban sötétedni, esős, borongósabb idő lesz...

Egyszóval most. :D

Nem a boltok miatt, az nem érdekel. Ez egy ilyen általános hangulat, belső érzés nálam. Olyan "karácsonyi". :) Egyre jobban várom.

2011. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is szeretem ezt a "vackolós, kuckolós" :D borongós időszakot. Engem is lenyugtat. De ez még messze nem a karácsonyi hangulat. Nehéz is lenne, hiszen kinézek az ablakomon és itt az őszi körtefánk roskadozik a sok gyümölcstöl. Ugyanígy a rengeteg rózsánk, jonatán almafánk piroslik a gyümölcstől nem beszélve a kerítés mentén végig futó sövényről és a másik oldalon végig futó orgona bokrokról:) Minden csupa zöld:) Persze gondolom egy beton dzsungelben egy panel házban, ahol minden csupa szürkeség, ott más, mint itt ennyire a természetben élni, mint ahogy mi élünk.:)
2011. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is kertes házban élek, van két hatalmas diófánk (40 évesek)sok rózsa, bokor, de a hálószoba ablak az örökzöldekre néz, szóval amikor reggelente felébredek és fázom picit, nekem is beugrik a Karácsony feeling.
2011. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Penz a penz es a penz, az uzleteseknek. Mar januarban kint vanak a husveti nuszik. Rohejes es idegesito. Egyre tobb ember ad be panaszt ilyen huzasokert.
2011. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, őszintén szólva, belőlem már az is értetlenséget vált ki, hogy szeptember végén, október elején már kirámolják a halottak napjára való mécsest és a halloweeni sütőtököt, pedig az csak egy hónap.

Az olyan személyes, hosszú tervezésű ajándékokkal készülőknél, mint az egyik kommentelő, nyilván teljesen megértem, de az üzletek előrehozott ünnepi kínálata nyilván nem erről szól. Gondolom az embereket még tudat alatt az is befolyásolja, hogy mennyi vonatkozó témát (vagy épp terméket) látnak.

2011. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, lehet hogy félreértettem a kérdést és azért pontoztatok le? Azt nem tudtam, hogy az üzletekben már ki vannak rakva a karácsonyi holmik, de ha igen, az nyilván azért van, hogy a jónép lássa és megvegye. Minél többször látja az ember, annál valószínűbb, hogy egyszer csak megveszi azt a dekorációt, ajándékot, bármit.
2011. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!