Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen szobanövényeket ajánlan...

Milyen szobanövényeket ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Viszonylag sok napfényt kap a lakás, de sajnos az ablakba sehogyan sem tudok növényeket helyezni, ezért inkább a félárnyékot kedvelők jöhetnek szóba, szerintem a levegőnk inkább párás, mint száraz (ha ennek van jelentősége), mérgező növényt lehetőleg nem szeretnék a macskák miatt, és nagyon szúrós, barátságtalan darabokat sem (pl kaktusz).


A google a barátod típusú válaszadók kíméljenek, tapasztalat válaszadóktól szeretnék tanácsot kapni, mert egy olyan növényem volt, amire kifejezetten írták, hogy félárnyékot igényel, ehhez képest, csúnyácskák voltak egy ideig és mivel nem tudtam, hogy félárnyékos növények betettem őket a közvetlen napfényes ablakba és kivirultak szó szerint, viszont, amit elvettem az ablakból a tűző napból és mondjuk egy méterre tettem az ablaktól a félárnyékot kedvelő növényem, megnyúlt, elvékonyodott és annyira nyújtózott a fény felé, hogy rossz volt nézni, de nem tudtam már visszatenni az ablakba, mert ott a macksák hozzáférnek, szétrágják, leverik így a fényhiány miatt lassan tönkrementek. :(


Később több helyen is olvastam, hogy félárnyékot szeret és "jót nevettem" rajta.


Szóval, ha lehet tapasztalatokat kérnék. :)


2010. nov. 22. 10:08
 1/3 anonim válasza:

Zamia - szép, kemény levelű, nagyon kevés vizet igényel,ha kap napfényt, akkor jó, ha nem, úgy is jó...

Rader machera - úgy néz ki, mint a paradicsom palánta, csak nem szőrös a levele, napfénykedvelő

Nekem ez a kettő bevált - árnyékos szoba, kevés napfény, kevés gondoskodás.

2010. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kukoricalevél, szanzavéra, csokrosinda, fikusz, rákvirág....
2010. nov. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Anyósnyelv (minden körülmények között jól érzi magát)
2010. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!