Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi házban hogyan kell...

Családi házban hogyan kell méretezni a fűtési rendszert?

Figyelt kérdés
Valami számítás van erre? Vagy csak egyszerűen a légköbméter alapján választok táblázatból egy fűtőtestet?
2010. nov. 23. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fűtőtestet? Nem padló (esetleg fal) fűtés lesz? Furcsa...
2010. nov. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Alapvetően van hőveszteség kalkulátor (erre vannak képletek). Belerakod a falak/ablakok/padló/mennyezet vastagságát, minőségét, és kiadja a ház hőveszteségét. Ehhez számol egy olyat is, hogy mennyit szellőztetsz etc etc, és akkor megvan kb hány kW-ot kell leadnod a radiátorokkal.


Ezt szorozd meg 1.3-mal és annyit kell leadni. Érdemes ablak alá, ajtó mellé tenni a fűtőtesteket, hálóba erősebb fűtés dukál, ott alszol a téli hidegben.


Kb így csinálod amatőr módon, nagyságrendileg rendben lesz.


Amúgy persze a házat tervező mérnök vagy gépészmérnök meg tudja tervezni.

2010. nov. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Huron ***** válasza:
A szamitasok eszkimo adatok. Ha futotest vasarlas a lenyeg, h mekkora egy szobaba, akkor erdemes +20%al nagyobbat (venned)! = kulonben fazni fogsz, es banni, h nem igy tettel.
2010. nov. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha egy fűtésszerelőt bíznál meg a méretezéssel és a szereléssel is, nekik van tapasztalatuk és szakértelmük hozzá.
2010. nov. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Huron ***** válasza:

Valoban, szakember kell! De hozzateszem, h a hozzaerto embereknek senki sem mer MAR reklomalni. A futes tervezese allandoan 'alulmeretezett'.

A futesszerelore pedig, ha raszolsz, az keves, az a szamadat, megvakarja a fejet, es azt mondja, igaza van, johet meg ide 30%-al nagyobb, sot az osszes szobaba!


Sok sikert! Es ne hagyd magad!

2010. nov. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Huron!


Amikor mi a központifűtés szerelése előtt álltunk, akkor megtervezte nekünk a rendszert egy mérnök ismerősünk a szabályok szerint...


Aztán még én is beleástam magam a témába és a szakkönyvek alapján kiszámoltam a fűtőtestek méretezését...


Nos, ezek után hívtunk egy fűtésszerelőt, aki megnézte a rajzokat és a méretezést és éppen ő javasolta a +20%-kal való rátartást, tehát hogy nagyobb fűtőtestek kellenek mindenhová!!!


Na, erről beszéltem, hogy akinek tapasztalata van, az tudja, hogy nem a tankönyvek után kell menni, meg az ilyen-olyan hőszámításra, percek alatt kiszámítja, hova mekkora fűtőtest lesz a legjobb!


És tényleg, ez a gravitációs fűtésrendszer, amit ez a fűtésszerelő csinált nálunk a 2 szintes házunkban, 25 éve kifogástalanul működik, amellett hogy nagyon keveset fizetünk a fűtésre, minden helyiségben kellemes meleg van...

2010. nov. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

van sok módszer, a leghitelesebb egy épületgépésszel kiszámoltatni ő optimális teljesítményt.

Szerintem érdemes hallgatni rá, de mindenkinek ahogy teszik:)


a következő módszer, hogy megméred az ablakaidat, és minden ablak alá teszel egy 10cm-el rövidebb radiátort a standard 60cm-es magasságúból.


vagy itt egy kalkulátor:

[link]

én erre is dobnék 10-15%ot.


vagy a szokásos légköbméter X 30-50 W teljesítmény szükséges.


Ha most vagy beruházás előtt, akkor gondold át, hogy akarsz e valaha kondenzációs gázkazánt, ha igen akkor érdemes arra felkészíteni a rendszert, és betervezni a szükségesnél 30%-al nagyobb radiátorteljesítményt.

2010. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2010. nov. 23. 09:18
 9/12 Huron ***** válasza:

Ne feledje azt se senki, hogy a legmodernebb fűtőtestgyártók saját adatai állandóan nagyobbak (20-30%-al), mint maga a reklámozott fűtőtest!


(Kereskedelmileg sem értem, hisz a nagyobb fűtőtest többe kerül = jobban megérné annak a cégnek)


Ha ezek a fűtőtestek darabos részből állnak, akkor nyugodtan 2-4 részt hozzá toldani (rendelni).

(Hiába fogja a kereskedő, eladó, mérnők, szaki a fejét, hogy úúúúúúúúúúúristeeeen, szétfő majd a lakás!!! Dehogy, épp, hogy jó lesz!)


Azért érdekes ez az egész fűtőszerelő, tervező, gyáros, mérnökös, szakis dolog (és egyben vicces is), mert senki sem reklamál a kiépített rendszer után nekik, h kaki - hanem azt az emberek magukban teszik 30 évig- , hehe.

Ezáltal a szakik ezt a tapasztalatot viszik tovább (az eddig megkérdőjelezhetetlen, kitalált számításokkal)évtizedekig! Durva, nem? :) És Te az adott szituban hiszel nekik!

2010. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
CAD Watt
2010. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!