Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezt a rendszert hogyan kell...

Ezt a rendszert hogyan kell légteleníteni? (kép)

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 10. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó ég!

Esetleg, h szakembert hívnál? :/

2011. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem a radiátorokon van egy szelep, amit el kell tekerni és sziszegő hangot ad?

Nálunk így van cirkó gázkazánnal működik a rendszer.

2011. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Régi radiátorok ezek nincsen rajtuk még ilyen, meg sehol máshol a rendszerben.
2011. okt. 10. 13:34
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Nyitott, vagy zárt rendszer?

Nálunk is ilyesmi volt, a padláson a nyitott tágulási tartállyal. Azon se volt sehol légtelenítő szelep, hanem úgy volt megoldva hogy az összes cső egy kicsit emelkedett a tágulási felé. Így feltöltéskor ugyan volt ahová beszorult egy kis levegő, de az legfeljebb egy-két hét alatt megtalálta a kiutat, így magától légtelenítődött a rendszer.

2011. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, az újabb gázkazánokban is van beépítve automata légtelenítő szelep.
2011. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A csövek emelkednek. A padláson meg van egy tartály az nem a tágulási az csak egy fém tartály aminek a tetejéből kijön egy cső, lejön a padlásról és van a végén egy csap mint a rajz is mutatja. A tágulási az lejjebb van a gázkazán felett egy piros tartály. Akkor ezek szerint ezzel nem kell semmit csinálni?
2011. okt. 10. 19:34
 7/11 anonim ***** válasza:

A padláson lévő tartálynak akkor mi a funkciója?

Mert így ugye oda megy fel a levegő, mert az a legmagasabb pont. Ha onnan valahogy ki tud jönni a levegő, akkor valószínű nem kell vele csinálni semmit. De ha az a tartály teljesen zárt, akkor valahogy meg kell oldani, hogy a levegő kijusson.

2011. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg ha a tartály csapját kinyitod, miközben töltöd a rendszert, akkor lehet hogy kinyomná a levegőt. Aztán ha már csak víz jön, elzárod a csapot és elzárod a töltőszelepet is.
2011. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, de a gázok a friss vízből kiválnának a fűtés hatására, és megint levegős lenne az a tartály . Bár nem tudom mért baj az hogyha a felső tartályba marad a levegő , lehet hogy direkt azért van ott. Akkor meg nem értem miért fontos a légtelenítés , ott fent nem befolyásol semmit a levegő. Bár nem vagyok fűtés szerelő , de hátha benéz ide egy szakember.
2011. okt. 10. 22:16
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha csak a felső tartályban marad a levegő, az nem akkora probléma.

A lényeg, hogy a csövekben és a radiátorokban ne maradjon. Mert ha ott van egy légdugó, akkor nem tud rendesen áramlani a víz és nem melegszik rendesen a radiátor.

2011. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!