Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Barkácsolók, hozzáértők. Van...

Barkácsolók, hozzáértők. Van ilyen gép?

Figyelt kérdés

Szeretnénk felújítást csinálni de a falakat vagy 3 réteg festés,ill előzöleg tapéta volt...amennyire tudtuk annó mikor mi tapétáztunk azt lekepartuk...most szeretnénk a rétegeket lekapargatni a falat rendesen újra javítani vakolni aholl kell...Ezért kérnék segítséget mert amit tudunk magunk szeretnénk csinálni...

Van e olyan gép amivel a rétegeket le tudnánk kaparni...??itt moat nem a spaklira meg a lerombolásra gondolok viccet félretéve..hanem van e olyan hatékony szerkezet amolyan csiszoló féle vagy valami amivel ezt megtehetem hatékonyabban mint spaklival..mert hát van ahol egyáltalán nem akaródzik lejönni...

Hozzáértőket otthon tevékenykedőket kérdeznék,hátha meg tudom könnyíteni a munkánkat...

Lehet buta kérdés,majd kiderül ...

köszönöm!


2011. nov. 1. 13:19
 1/5 ttiittaa válasza:
100%

Gőzölős célszerszámmal szokták...

Itt a cikk végén van egy ilyen (ragasztóréteget/festékréteget is feloldja...)

[link]


Ha ilyen készüléket keresel, "tapétaleszedő"-t írj be keresőbe (10-20.000 környékén vannak)

2011. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Fogsz egy egyszerű teddy hengert és egy vödör forróvizet ,és átgörgeted a tapétát jó lucskosan vele.

Kb 5-10 perc után lehúzod a régi tapétát,az esetlegesen fent maradó darabokat spaklival lekapargatod,ismételten bevizezheted a makacs darabokat és le fog jönni.

Ez a legolcsóbb megoldás és hatékony.

2011. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet én írtam bután,de nem csak a tapétát szeretném leszedni hanem az alatta lévő jó pár festék réteget amit az előző tulaj nem tett meg,ugyanis az a gond hogy nagyon párás a lakás és amúgy sem egyenletes a fal sem egy tapátázáshoz sem esz szép festéshez..

Hogy jobban szellőzzön afal azt mondták festők le kellene szedni az összes réteget,megcsinálni a falat és után lehet szépen festeni....

Erre is jó lehet ez a gőzölős tapéta leszedő??

Vagy van erre valami más megoldás..Nem tudom elképzelni hogy a festők ezt spaklival kapirgásszák....

Tudnátok segíteni??

A festő a 20m2es szobát vállalná 120-130 körül a fal teljes lepucolásával ill javítással és festéssel hogy az anyag is benne van.

Megéri ennyiért??

Csak egy kérdés...mert aztán lehet hogy a nagyszobára már nem jut pénz,és nekünk kell megoldani...

köszönöm!!

2011. nov. 1. 20:34
 4/5 ttiittaa válasza:
100%

Jól írtad, azért azt a gépet jánlottam... (csak sima tapétaeltávolításhoz van a Metylan tapétaleoldó, az 1.000,- alatt van...)

De ha felgőzölöd, akkor sem lehet megúszni a spaklizást/csiszolást...

Ha nagyon macerás (sok előző réteg/sok fentmaradt anyag), szakemberre bíznám... Mai magyar szakmunka árakban viszont nem vagyok otthon (és gyakran sajnos az úgynevezett "szakmunka" gyérebb minőséget takar, mint egy lelkiismeretes hozzá-nem-értőé, tisztelet a kivételnek... szóval ha végül mégis marad a szakember, feltétlenül nézz referenciát!)

2011. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát a szomszédban elég jó munkát végeztek..akkor szerintem maradnak ők,mert van pár réteg:-(((

Köszi

2011. nov. 3. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!