Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a karácsony?

Hogy zajlik a karácsony?

Figyelt kérdés
Nálunk úgy,hogy 1 héttel előtte megsütünk mindent és karácsony napján díszítjük fel a fát a szüleimmel. nagyszüleimmel egy házban lakunk és míg a szüleim felhozzák az ajándékokat a fa alá mi addig lent vagyunk a nagyszüleimnél.A papám kint szokott állni és csönget a csengővel ha felmehetünk.:)Felmegyünk ég a sok gyertya a karácsonyfa gyönyörűen feldíszítve és alatta a sok ajándék.Finom mézeskalács illat van együtt a család és állunk a fa előtt berakjuk magnón a csendes éjt és amíg megy mi állunk a fa előtt és mikor vége van a számnak megvacsizunk és utána nyitjuk ki az ajándékokat...:)És eddig minden karácsonykor esett a hó és este 8kor van ajándékozás...13/l
2010. nov. 27. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2010. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig előtte sütünk-főzünk-mézeskalácsotdíszítünk éjszakába nyúlóan. 24-én amikor kicsik voltunk, ebéd után elmentünk apával sétálni, és benézegettünk az ablakokon, hogy hova érkezett már meg a Jézuska. Aztán mire hazaértünk, otthon várt a feldíszített fa.

Ma ha hazamegyek a szüleimhez, bezárkózom a szobámba, nem szeretek fát díszíteni, azt szeretem látni, amikor már kész van és gyönyörű. Mindenki "titokban" kiviszi az ajándékait a fa alá. Aztán karácsonyi dalokat éneklünk, ha előtte van időm, akkor megzenésítek párat és zongorán vagy hárfán kísérem magunkat.

Utána berakunk karácsonyi zenét és ajándékot bontunk. Ez hosszadalmas művelet, hatan szoktunk lenni és mindenki mindenkinek szokott ajándékot készíteni. A legkisebb feladata, hogy a fa alól sorban a felcímkézett ajándékot odaadja az ajándékozottnak, aztán mindenki megvárja, amíg ő kibontja az ajándékát. Így simán 2-3 óra eltelik ezzel.

Ezután harapunk valamit, aztán játszunk, illetve mindenki elvan az ajándékokkal.

25-én összejön a nagy család unokatestvérekkel, satöbbi, ilyenkor délelőtt ajándékozunk és társasozunk vagy kártyázunk, aztán nagy ebéd. Ebéd után van, aki betegre ette magát és kidől és alszik, aki nem, azzal ha van hó, akkor elmegyünk szánkózni, ha nincs, akkor csak sétálunk vagy korcsolyázunk egyet.

26-án már nem különösebben szoktunk ünnepelni, de mi a párommal már tavaly is utazgattunk, mert az ő szüleit is meg kellett látogatni.

2010. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

december 21-22-23: Én mindig ilyenkor vásárolok, szeretek nyüsgésben rohangálni. Mindig unokatesómmal, vagy valamelyik barátommal szoktam menni vásárolni. 22 vagy 23-án díszitjük fel a fát, általában én apa és anyukám.

december. 24: Karácsony napja. A család hozzánk jön. Összegyűéünk kb.12-en. Édesanyám és apukám egésznap főzi a 3 főfogást, és mindegyik főfogásból 2 féle étel készül. Emellett hoznak mindig valami desszertet, vagy mást az érkezők. Így rengeteg kaja gyűlik össze, még Szilveszter utánra is marad. 4-5 körül szoktam becsomagolni az ajándékokat, amiket vettem a családomnak. Majd várjuk a vendégeket 6 körülle, ekkorra már mindenhol gyertya gyújtva, a ház feldiszítve. Kívülről ízzok égnek a ház oldalain, bennt mikulás zoknik, karácsonyi kiegészítők mindenhol. A fenyőfánk illatta mindenhol mert mindig nagyot veszünk. Közben egész este megy valami karácsonyi film, ha nem megy akkor zkarácsonyi zenéket rakunk be. Amint megérkezett mindenki kb. 7re elkezdünk vacsorázni. Ez eltart kb. 8-fél 9ig és utána anyukám csönget egy mini harangal, hogy megjött a Jézuska. Ajándékok tömkelege a fák alatt, odaadja mindenki az ajándékát, amit szán. Ezzel elmegy fél-1 óra. Aztána vendégek kb. éjfélig maradnak.

Következő napon mamámná ltöltjük a karácsonyt

Majd 26-án papámnál.

2010. nov. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat...:)csak kíváncsi voltam kinél hogyan zajlik le...:)nagyjából mindenkinél ugyan úgy szépen és hangulatosan...:)
2010. nov. 28. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!