Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás eladó...

Önkormányzati lakás eladó vagy garzon lakásra cserélhető, pontosan mit is jelent?

Figyelt kérdés
Találtam egy olcsó lakást, a hirdetésben szerepel, hogy önkormányzati lakás. Ez mit jelent pontosan, ha megveszem az enyém lesz, vagy bérleti díjat kell fizetnem vagy egyéb?
2010. nov. 28. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Cserekor az önkormányzat beleegyezését meg kell kapnod. 5 évente új szerződést kötnek. A megvásárláshoz úgy tudom, bizonyos ideig benne kell élned.Keress a neten jogi fórumot és ott pontosabb választ kaphatsz.
2010. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat belelegyezésével lehet a jogviszonyt eladni. Ha Te ilyen lakást veszel, akkor nem a lakást veszed meg, hanem a bérleti jogviszonyt. Így meg már drága... Nézz utána nagyon, nehogy utólag derüljön ki, hogy egy kalap sz*rt vettél.
2010. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az önkormányzati lakás azt jelenti, hogy a tulajdonos az önkormányzat, és te bérleti díjat fizetsz neki.

Fontos, hogy határozatlan idejű a szerződés, és mint benn lakó elővásárlási jogod van. Tehát életed végéig lakhatsz benne.A bérleti díj többnyire a piaci bérleti díjak töredéke.


Mint bérleti jog nem értékesíthető hivatalosan, de mindenki csinálja.Az értékesítés menete a következő(ez így teljesen legális):

1 bejelentkezel egy albérletbe,

2 elcserélitek a két bérleti jogot

3 bejelentkezel az önkormányzati lakásaba

4 az önkormányzat lakásban élő bejelentkezik a te albérletedbe.


5. mindenki örül.


Az ügyvédi díj durvább mint egy sima adásvételnél.

Igazából általában a piaci ár fele egy ilyen lakás, neked kell eldöntened hogy megfelel e.

2010. nov. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ez úgy átbaxás ahogy van!

én soha nem mennék bele egy ilyenbe, mert itt általában azt szokták csinálni, hogy vetetnek egy garzont maguknak a önk.lakás bérlői, papíron elcserélik a sajátjukra.

az eredmény: ő kapott egy öröklakást, te meg kidobtál egy valag pénzt a semmire.


csak öröklakást vegyél!

vagy igényelj te magad önk.bérlakást, de akármennyire is olcsónak tűnik, ilyet ne vegyél!

2010. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván aki ilyet választ az

1 nem tud venni öröklakást.(BAR listán van, vagy éppen végrehajtás van ellene és minden tulajdonszerzését elveszik)vagy csak mert szerények a lehetőségei 3M forintért nincs öröklakás, de önkormányzati akad.

2,olyan helyen kíván lakni ahol műemléki lakások vannak, Vár, Kodály körönd stb.


Nem átbaszás, de tisztában kell lenni a lehetőségekkel, és a hátrányokkal.

2010. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy én vagyok a túl óvatos, de nem adnék ki 3 millát azért, hogy utána még évtizedekig fizethessem a bérleti díjat, valamint hogy akármikor elvehessék tőlem a lakást...

a Várban és a Köröndön is vannak öröklakások, szóval nem muszáj bérlakásban élni.

2010. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ha veszel fel hitelt akkor is ugyanúgy fizeted a havidíjjat, ráadásul könnyebben rak ki a bank:)


Én nem tudok olyan esettől, hogy bárkit kiraktak volna egy önkormányzati lakásból, a bérleti szerződés elég komoly garanciákat tartalmaz, és ha egyszer eladja az önkormányzat akkor elővásárlási jogod van.


Nem mondom, hogy ideális, csak azt, hogy vannak esetek amikor kifizetődő.Én laktam ilyenben, ha elromlott valami ingyen megcsinálták, ha a lépcsőházat kellett festeni az Önkormányzat fizette, gyakorlatilag a rezsin kívül mindent az önkormányzat fizetett.

2010. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!