Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha hitelmentesen szeretnék...

Ha hitelmentesen szeretnék házat vásárolni, akkor milyen költségek vannak? Az adásvételi szerződést akkor is ügyvéddel kell megíratni? Hova kell mennem ügyintézés gyanánt?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen úgy is kell ügyvéd! Elég sok költség van:

- földhivataltól kikérni a hiteles tulajdoni lapot

- ügyvéd költsége (áltlában a vételár 1%-a, ami elég durva, de ez van)

- ami viszont igazán és brutális, az a vagyonszerzési illeték pl. egy 15 milliós ingatlan esetében, ha nincs kedvezmény (pl. első lakáshozjutás), én nincs eladott másik ingatlan, aminek az árát ebbe beforgatod, akkor 740 000 Forint.


Az ügyvéd intézi az ügyeket, elég jól meg van érte fizetve. Neked ha már megvan a ház, és meg is alkudtatok, akkor az a dolgod, hogy ügyvédet fogadsz, aki elmondja, hogy mikor mi a teendő.

2009. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha másik ingatlan eladásából származik a vételár, akkor nem kell illetéket fizetni?
2009. júl. 22. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. eladsz egy 15 milliós ingatlant és pont 15 milliósat veszel, akkor nem kell fizetni illetéket. Ha eladsz egy 8 milliós ingatlant és 15 milliósat veszel, akkor a 7 millió után kell vagyoszerzésit fizetned. (260 000 forintot) Ha eladsz egy 17 milliós ingatlant és veszel egy 15 milliósat, akkor a keltkezett 2 millió forint jövedelem után kell fizetned. (40 ezer forintot) Itt van egy kalkulátor, én ezzel számoltam ki ezekkel a példaösszegekkel, ezzel ki tudod számolni, hogy a te esetedben mennyi lesz az illeték:


[link]

2009. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!