Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani, hogy...

Hogy lehet megoldani, hogy éjszakai árammal (olcsóbban) mossak?

Figyelt kérdés
A mosógép használati útmutatójában van leírva, hogy ha éjszaka mosok, akkor kevesebbet fogyaszt a mosógép. Én azt gondoltam, hogy van egy időszak erre, amikor olcsóbban számolnak. A párom szerint a konektort kellene éjszakai (vezérelt) áramra kötni, ill. köttetni. De akkor nappal abban a konektorban nem lenne áram? Ez hogy van? Azt gondoltam, ha ezt leírják a használatiban, akkor ez nem ennyire bonyolult. Bocsi a hülye kérdésért, de nagyon nem értek hozzá.
2010. dec. 3. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

hülye a használati útmutatód


amúgy meg berakatod a vezérelt órát, + átkapcsoló automatikát és mindig lesz áram a konnektorodban + ha van vezérelt áram, akkor minden azzal fog menni

2010. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Már nincs éjszakai áram, vezérelt áram van helyette, azaz a nap bármely szakaszában, különböző időszakokban (de napi minimum limit meg van határozva, amit kötelesek biztosítani), juttatnak olcsóbb áramot. Ehhez külön villanyórát kell felszereltetned és egy villanyszerelővel a kívánt konnektorokba kötni az áramot. A mosógépedet/hűtődet tényleg csak az első javaslatával (átkapcsoló automatika) tudnád használni, különben előfordulhat, hogy egy mosás 2-3 részletben futna le, ahogy éppen jön áram.

Nálunk egy villanybojler van vezérelt órára kötve, így a zuhanyozásunk kompletten arról megy, olcsóbban, mint a gáz.

2010. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A vezérelt óra megvan, mert a boyler arról megy.

Köszi a válaszokat!

Keresek egy villanyszerelőt, oldja ezt meg nekem.

2010. dec. 4. 09:51
 4/11 A kérdező kommentje:

"+ ha van vezérelt áram, akkor minden azzal fog menni"


Ez mit jelent? Nem csak az az egy konnektor, amit ráköttetek? (a mosógépé)

Vagy így minden konektort lehet vezérelt áramra kötni?


De jó, hogy nem látjuk egymást, biztos mosolyogtok rajtam:) Mentségem legyen, hogy nő vagyok:))

2010. dec. 4. 09:57
 5/11 anonim ***** válasza:
második vagyok, szintén nő :=). Én értettem, amit az első magyarázott (legalábbis remélem): ha mindent ráköttetsz a vezérelt órára, plusz kérsz egy automata átkapcsolót, akkor amíg van vezérelt áram, bármit kapcsolsz be, arról az óráról, tehát kedvezményes tarifról működik, amikor pedig (akár a mosóprogram kellős közepén) leállítják a vezérelt áramszolgáltatást, akkor automatikusan az alapdíjas óráról fog minden továbbműködni. Legalábbis én így értem, amit írt. Ilyen lehetőséget még én sem hallottam, mint írtam, nekünk a bojler megy vezérelt áramról, de akkor én is megkérdezek egy villanyszerelőt, hogy ehhez mit szól.
2010. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Mármint ahhoz mit szól, hogy minden rá legyen kötve a vezérelt áramra is.
2010. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk úgy van e megoldva, hogy a fürdőben van egy konnektor, ami csak éjszakai áramról működik, a többi nappalin is. És még van egy jelzőlámpa is, amelyik pirosan világít, ha bekípcsol az éjszakai áram. Csak bekészítem a mosógépbe a ruhákat, beállítom, az "éjszakai" konnektorba dugom és akkor indul, miikor bekapcsol az éjszakai áram. Tényleg gazdaságosabb.
2010. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van átkapcsolós automatika is, villanyszerelőknél alap, hogy a fél ház az olcsó áramról megy. Fagyasztóládát/hűtőszekrényt, mosógépet, villanysütőt érdemes rákötni, drágább dolgokat meg amik érzékenyek az áramkimaradásokra (akár ezredmásodpercekben mérve is), mint pl. új tévék, számítógép stb. inkább ne. Úgy tudom engedélyeztetni is kell a szolgáltatódnál, legalábbis a DÉMÁSZ-nál így van, legális is így a dolog.
2013. aug. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

amióta van alapdíj "mindennapszakira" és vezéreltre 32 A 1991 óta(?) ingyen kérhető "mindennapszakira" és vezéreltreegyaránta díjszabás mindegyikre számol alapdíjat . -- az eon pl:

[link]


is-persze regisztrált szerelőnek kell szólni aki megnézi a műszaki lehetőségrkert szabvány vezeték mérete terhelhetősége aztán minden megy a maga útján. igénylő lap igazolás aztán jön a szolgáltató és "ingyen elvégzi a munkát az, hogy a reg. szrelő mit kér más kérdés egy aláírás nem szokott pénzes lenni, de ha szabványon kívüli a csatlakozási pont at mindenképp meg kell oldani-saját érdekében 0 nullázás is tökéletes kell legyen a lakásban

ezt meghaladóan

4500 ft/ Amper díjat kérnek

az ma is szabálytalan ha egy konnektorban hol van áram hol nincs Csakis úgy lehetséges hogy 2 relé, vagy mágneskapcsoló kapcsol automatikusan: ha nappali az, ha vezérelt az megy. általában hosszabb időszakonként rendszeres a áram"vezérlése" évente kb 4-5 alkalommal változik jelfogótól függő mikor mennyi az annyi..így nem fordulhat elő hogy a program lejárta előtt elmegy a vezérelt és nappalin sem tudja befejezni a programot, csak a legközelebbi időpontban vezérelten ha nem felejtős a készülék.a vezérelt pontossága szinte óramű szerinti, mindig a téli rendes időszámítás szerint kapcsolják be és ki a terhelési tervtől számításaiktól függően

2016. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, megy a mosógép a kedvezményes mérésről, csak szabálytalan.
2022. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!