Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi házam pincéjében...

Családi házam pincéjében tavasszal jelent meg a talajvíz. Ott van a kazán, kénytelen vagyok szivattyúzni. Gondban vagyok. A sarokba fúrt mélyedésbe helyezett szivattyúzás mennyire megoldás? Legalább betonszint alatt tartaná a talajvizet.

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 21:10
 1/4 P.Vik ***** válasza:

Nem szabad szivattyúzni!!!

Várja meg míg természetes úton távozik a víz. A szivattyúzással vákuumot képez és ennek hatására a víz agresszívebben folyik be mind a talajon keresztül, mind a pincefalon, ezáltal kimossa onnan a betont, téglát, fugát etc. így nagyobb a kár, mert átmosás keletkezik!

A kazánnak semmi baja nem lesz...csak nem fognak tudni fűteni...arra viszont már nem tudom a megoldást...remélem erre a részére érkezni fog valamilyen megoldás minél hamarabb.

2010. dec. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

megoldás nincs, vagy szivattyúzás vagy fűtés.

buta ötlet de ha csak kicsi a vízmélység kb max 10 15 cm az aljzatbetonon akkor a kazánt körbe lehet rakni homokzsákkal és úgy tüzelni és amikor a taljvíz lentebbmegy akkor azonnal szigetelni az egész helyiséget, teknőszigeteléssel és védőbetont rárakni olyat ami szintén vízzáró.

az 1 cement 3,5 sóder ami nem tudom milyen C tipusnak számít de ez már vízzáró főleg akkor ha a vastagság min 6 7 cm és a kavicsok nem nagyobbak 20 25 mm nél.

2010. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. Ha nem szivazzyúznám,kb 1 m lenne a vízszint.Lépcsöház pince előterében uszoda is lehetne.Engem az édekelne hogy a pincében fúrjak a szivattyúnak aknát, vagy kivül a pince közelében fúrjak kutat?Tudom ,macerás de az macerásabb ,a lakásban rettenetes párás a levegő.
2010. dec. 6. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Mármint a kutat úgy érted ahova összegyűlhet a víz és onnan szivattyúzhatod ki?

Ez egy komoly probléma...ugyanis a víz mindig vissz magával némi szemcsés anyagot még ott is ahol csak csörgedezik és egy idő után bizony kimossa a fal müögül a földet meg ilyesmi...én inkább kint ásnék egy gyűjtőaknát de nem túl nagyot, max 100 l eset, azért hogy a pince azon része ami magasabb és nem ott tör be a víz tudjon száradni, és kiderüljön, hogy honnan csurog be a víz.

persze természetesen oda célszerű gödröt ásni ami az adott rész legmélyebb pontja...feltételezem hogy az az a hely ahol most a szivattyú van.de mindenképpen kideríteni hogy honna jön a víz, szakemberrel beszélni, hogy mit lehet tenni, és esetleg leellenőrizni hogy ahol gyanítod a vízbefolyást, nincs e elrepedt vízcső, vagy az ereszből lefolyó víznek valami elvezető-szikkasztó része.

UI:utóbbit csak azért írom mert a szomszéd úgy csinálta hogy a faltól 3 méterre 200l es hordó leásva törmelékkel tele azt 3-4 hónap múlva már a ház közepáén lévő addig abszolút száraz pincéjének oldalán gyöngyözött a nedvesség.

2010. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!