Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik olyan termosztát ami...

Jenci0115 kérdése:

Létezik olyan termosztát ami 0,1 fok érzékenységű amiről azt írták hogy 6%-kal caökkenti a fűtésszámlát. Hihető ez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6% sok. 2-3%-ot nyerhetsz vele.
2010. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A beryl ilyet ígér, nekünk az van, de nem tudom, hogy mennyit számít abban az évben szigeteltük a házat, így gyakorlatilag a 40%-a esett a gázfolyasztásunk. nem tudom ebből mennyi a beryl érdeme.
2010. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tényleg a beryl volt az.miért csökken a fogyasztás hiszen többször kapcsol be a kazán?vagy nem jól tudom?köszi a válaszokat
2010. dec. 8. 22:45
 4/11 anonim ***** válasza:

A beryl nekem nagyon nem tetszett külsőre. Gyakorlatilag egy szappantartó. Ezért egy öntanulós Siemenset vettem. Tényleg gyakrabban kapcsolja be a kazánt, de rövidebb ideig is megy.

Spórolni igazán szerintem abban tudnak ezek, hogy programozhatóak. Így beállítod, hogy amikor nem vagytok otthon, automatikusan lejjebb veszi a hőmérsékletet. De mire megint megjöttök jó meleget csinál megint. Így nem kell folyamatosan melegen tartani a lakást.

2010. dec. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát valóban nem szépségdíjjas termék:)De magyar, én meg lokálpatrióta vagyok:)


Ott tudsz spórolni, hogy felfűtéskor melegíti a kazán a vizet melegszik a lakás, majd amikor eléri a kívánt hőmérsékletet kikapcsol, de ilyenkor még tovább melegszik a lakás a tehetetlenség miatt.Így túlfűt a kazán, ami veszteség.

A beryl, meg a többi tanulós termosztát megfigyeli, hogy milyen ütemben melegszik a lakás, és még a kívánt hőmérséklet elérése előtt kikapcsolja a kazánt.

így nincs tűlfűtés.

2010. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi
2010. dec. 9. 14:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha túlfűt a kazán az miért veszteség,hiszen később is hűl vissza addig sem kapcsol a kazán?
2010. dec. 9. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert ha melegebb van, nagyobb ütemben fogy a hő a házból. De a 0.1°C-os dolgot túlzásnak értem... Meg a 6%-ot is.
2010. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mármint túlzásnak érZem...
2010. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom mihez viszonyítva 6%.Ha a tekergetős siemens-hez, még összejöhet, az fokokat lendül túl.

Ha egy átlagos digitálishoz szigeteletlen házban akkor is.

Ha egy normális állapotot veszünk szerintem is sok a 6%, ráadásul sosem tudsz ugyanolyan körülményeket teremteni, így sosem lehet kideríteni, hogy spóroltál e.


Ennek ellenére nem bántam meg a vásárlást, mert annyival nem drágább, mint egy sima termosztát,és megmarad a hit:)

2010. dec. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!