Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pincét csinálnék a ház alá....

Pincét csinálnék a ház alá. Vannak erre építési szabályok, és kell hozzá engedély, szakember?

Figyelt kérdés

A ház alatt tömör szikla van, valamilyen vulkáni kőzet.

Úgy tervezem az építkezést hogy 120 * 120 cm-es részen függőlegesen lefelé megy a lejárat 10m-t (vaslétrás lejáró, illetve csörlős leeresztés). Aztán 10m mélyen oldalt kivájni egy 5m*20m-es helységet, magasság 3m.


Azért mennék le 10m-t hogy a ház ne süllyedjen meg, és tartsa a házat az alapkőzet...

Úgy tudom a vulkáni szikla tart, tehát nem szakad le, ha oldalt vájom a helységet, illetve nem kell alátámasztás, és szigetelés (lényegében olyan lesz mint egy barlang v. egy bánya.)


Kell ehhez építési engedély, statikus, egyebek... vagy én magamtól azt csinálhatok amit akarok?


2010. dec. 9. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

300 köbméter sziklát kivájni a ház alól... fú... hát ez elég meredeknek hangzik elsőre, nem is hallottam még ilyet

De gondolj már bele, egy bányát nyitsz a házadban! csörlővel húzod fel a követ 10m magasra, és nem támasztod alá!

Kérdezz meg valami statikust, meg egy bányászt! Ha abbahagyják a röhögést akkor meg elmondják, hogy igen, kell rá engedély, de amíg élsz nem kapod azt meg.

Bár nem vagyok szakmabeli.

2010. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed, az én tudomásom szerint nem túl bőszavúan kezelik az ilyen ügyet a jogszabályok. Mi a háztól külön épitettünk pincét, kódisállásos ajtóval, lejáróval. Az épitésügyest kérdeztem, azt mondta, hogy ez nagyon jó kérdés, hogy kell-e engedély, utánanéz, de nem talált semmit...

A te esetedben viszont a ház stabilitását veszélyezteted, szóval mindenképp kell.

2010. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szükségem lenne egy jó nagy raktárra (neten kereskedem használt cuccokkal, és nem tudom hol tárolni).


A telkemen már nem lehet építkezni, a házamat is épp hogy engedték, és ami a házon kívül van azt ellopják... (Elég kihalt helyen lakom, és csak 2 szomszédom van...)


A mellettem levő szomszédnak van egy ekkora pincéje (7m mélyen, 5 * 15 * 3 m), ő ezredes-bázisparancsnok volt, így neki a 60-as években a katonaság épített egy légó pincét. Voltam a pincében, az övé ki van bélelve acéllal... én ezt sajnos nem tudnám megcsinálni...


Amúgy mondta hogy neki 3 hét alatt készült el, és 10 katona dolgozott rajta (építész, statikus nem volt, csak az egyik kőfaragó volt), ő nem kért engedélyt, nem reklámozta. Mondta hogy az acél tartó csak a robbanás miatt kellett, a szikla eleve tartotta...

2010. dec. 9. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Kell engedély, és elég drága munka lenne, a helyedben inkább a padlásban gondolkodnék, ha már. Mi csak egy átjárót csináltunk két helyiség között a pincében, egyszerű téglafal... nem akarod tudni, mi szenvedés volt.
2010. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!