Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az ingatlan típusa "panel"...

Ha az ingatlan típusa "panel" akkor az az anyagára vonatkozik?

Figyelt kérdés
Más néven talán csúsztatott zsalu, de nem vagyok benne biztos. Szóval az ilyen épület nem tégla, hanem az az amit külön kockákban gyártanak és úgy rakják össze? Ti laknátok olyanban? Előnyök? Hátrányok?
2010. dec. 9. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Előny: olcsó


Hátrány: nehezen eladható, kevésbé piacképes. Mindent hallasz, amit a szomszéd csinál, a f.ingástól a szeretkezésig. Ráadásul ha nincs szigetelve, akkor télen hideg, nyáron meleg, de nagyon.

2010. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A panel az a kockákból betonnal összerakott épület.

Laktam benne. Előnye nem igazán volt,hátránya annál több.

Minden zaj áthallatszik a szomszédoktól,sőt a lépcsőházból is.Főleg éjjel lehet hallani,ha valaki bakancsban jön haza.

A falba nem lehet szöget beverni,néha még ütvefúróval sem.

A nyílászárokon a szél gefúj,bármit teszel oda.

Télen hideg,nyáron meleg a lakás. Ha a negyediken laksz,akkor nyáron lehet akár 40 fok is a lakásban. A kereszthuzat pedig nem mozgatja meg a levegőt.

2010. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen az anyaga, tudod pl azok a szép nagy 10 emeletesek pl. Én is ilyenben lakom jelenleg, hát gondolom sokmindentől függ az előnye és a hátránya is, nálunk pl sokat felújítottak, szigetelés, új nyílászárók, de vannak régi lelakott típusok is.

Az igaz, hogy mindent lehet hallani, mert a falak vékonyak, és valóban egy szöget sem lehet beverni. A hideg az szerintem változó, pl nekem alattam felettem és melletem is laknak mai napig nincs fűtés bekapcsolva és pólóban vagyok, nyáron viszont iszonyatosan meleg.

Ha választani lehetne inkább kertes, de természetesen ki mit engedhet meg magának, sajnos..... Jól kell amúgy választani és ha lehet felújítottat, ott már nincs gond azzal hogy mindenhol jön be a hideg.

2010. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sok helyen néznek rám hülyén mikor azt mondom, h én szeretek panelban lakni.

nem is tudom igazán, h miért. valami különös vonzódást érzek irántuk :D

nem is tudnám elképzelni az életemet polgári lakásban, kertesbe pedig még pénzért sem mennék :D


nos, előnyök: nem neked kell a kukát kitolnod, havat lapátolnod, befűtened, stb.

kevésbé nagy az esélye, hogy betörnek, mert mindig van valaki a közelben, aki látja, hogyha valami gyanús.

néha még áldani is lehet a kíváncsi nyuggereket, akik minden ismeretlent zaklatnak, h mégis mit keres a házban :D

nagyon jó meleg van télen, és ki lehet fogni olyan lakást is, ami nyáron elviselhető hőmérsékletű.


hátrány: ha kifogsz bunkó szomszédokat, akkor pokol lesz az életed. ha normális a lakóközösség, akkor nem szívesen költözöl majd el.

2010. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nos... negyedéves építészhallgató vagyok, talán tudok segíteni a válasz megtalálásában.

a panel az építési rendszer elnevezése. a panelek, melyeket beépítenek, előregyártott elemek, az esetek többségében vasbeton szerkezetűek. annyiban különbözik a panelos a blokkos építési rendszertől, hogy ezek nagyobb elemek, könnyebben beszerelhetőek, kevesebb helyszíni munkát igényelnek. ezekben már bent vannak a vezetékek számára kialakított csőrendszer. a panelos építési rendszer alkalmazása esetén a méretek nem változtathatóak, míg blokkok esetében (mivel az több kisebb elem egymás mellé vagy fölé rendeléséből áll) sokféle helyiség, épület, épületegyüttes kialakítható.

a csúsztatott zsalut hivatalosan kúszózsaluzatnak mondják. ennek pedig az a lényege, hogy bezsaluzzák az épületet, bebetonozzák, majd amikor már elkezdett kötni a beton és kellő állékonysága van, szép lassan egyre feljebb csúsztatják a zsaluzatot. így költséghatékonyabban, kevesebb zsaluzási munkával lehet megépíteni egy többszintes épületet.

22/N

2010. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét és hogy ilyen részletes leírásokat, tapasztalatokat kaphattam!
2010. dec. 10. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!