Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak miután a...

Hogyan spóroljak miután a férjem elvesztette a munkáját?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok, a férjem alkalmi munkákból próbál pénzt keresni. Nem rég vesztette el a munkáját.

Hitelünk is van, ebből jövőre lejár 3, de addig is meg kell élnünk valahogy.

Annyi volt eddig a bevételünk amennyi a kiadásunk. Most kevesebb lett a bevétel. Hol húzzak a nadrágszíjon?


2010. dec. 11. 21:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor mos ha tele a gép (azért ne tömd meg) a Tescoba van a 499 ft os mosógél vegyél olyat eléggé jó és abból nem kell spórolni.. öblitő sem muszály de ha akarsz abból is vannak olcsók .. jó a legolcsóbb is a vízel spórolj zárd el amíg szappanozod magad csak akkor használd a mosógpépet 50 fok felett ha mindenképpen szükséges amugy elég a 40-50 fok felosáshoz portörléshez jó a mosogatószer is vc be illatositóbol is vegyél olcsót spórolósan mosogass és ha porszívózol gyorsan csináld.. ezekre figyelj oda!!!
2010. dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

kb így csináljuk, amióta gyeden vagyok, hogy haladjunk a lakással is.

Nyáron újítottunk, és még hátra van néhány dolog. De ez marad is ahogy elnézem most magunkat.

Mososzereknél még nem próbáltam tescosat, eddig csak nézegettem, de állítólag még a mosódió is jó.

A kajával igyekszem a legjobban, konyhán dolgoztam így ezt a legnehezebb megszokni.

2010. dec. 12. 11:10
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A mosódió nagyon jó, mi egy időben használtuk és szuper! Jól tisztít és jószagűak a ruhák is.
2010. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd át a szolgáltatási szerződéseket: tv, internet, telefon. Ha lejárt a hűségidő (ha egyáltalán volt), keress olcsóbbat, válts kisebb csomagra. Mi így tudtunk 6eFt-ot spórolni havonta!

Menj be az önkormányzathoz, hogy tudnak-e valami segítséget adni.

A tesco-s mosószer szerintem nagyon jó, öblítő helyett ecetes víz + illóolaj (de ez el is hagyható).

A kaján rengeteget lehet spórolni: nézni, hol, mi akciós és akkor vásárolni. Majdnem az összes nagyobb áruházban (tesco, spar, lidl) van olyan hűtőpult, ahol a közeli lejáratú dolgok vannak: hús, tejtermék. Ezeknek kutya bajuk. A péksütiket, kenyeret már írta valaki, érdemes a cukrászdát/pékséget is megnézni, ott is szoktak zárás előtti akciók lenni.

Egyes bankoknál van olyan lehetőség, hogy munkanélküliség esetén minimális a törlesztőrészlet, majd fél év - év múlva tőkésítik a tartozást. Alaposan gondoljátok át, lehet, hogy élni kéne vele.

A közüzemi számlákat vedd elő, nézd meg rajtuk az ügyfélszolgálatot, hívd őket fel, hogy mi van akkor, ha nem tudtok ilyen ok miatt egy-egy számlát (időben) kifizetni. Ha nagyon nagy gond van, akkor olyan számlát ne fizess ki, amire nem raknak kamatot, de figyeld őket, mert pl. az elmű 3 elmaradt számla után kikapcsolja az áramot.

2010. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy általános tippet hadd adjak: írd össze, mire mennyit költesz egy hónapban átlagosan. Elsősorban azzal spórolj, amire a legtöbb pénz megy el. Például nálunk azért jó a fűtés, mert a fűtésszámlánk kábé ötszöröse a víz- vagy villanyszámlának. Ergo ha csak a negyedét megspórolom, az már több, mintha egész hónapban nem használtam volna vizet. Számszerűsítve: a teljes lakásra 40 ezer a fűtés havonta, ha lekapcsolom a fűtést a konyhában, fürdőben, kisszobában, spórolok vele 20at. A teljes havi vízszámlánk 8-10 ezer szokott lenni, azon max. 3-5 ezret tudok spórolni. Szóval tudom, hogy sok kicsi sokra megy, de első körön azt csökkentsétek, ami a legtöbbe kerül. Már csak azért is, mert sokkal kevésbé érzitek, ha egy dologból csökkentettetek drasztikusan, mintha mindenből. Én speciel inkább kibírom, hogy amikor kimegyek vécére, abban a két percben hideg van, mintha le kéne mondanom a cigiről vagy a néha édességről.
2010. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Csak akkor fűtünk, ha nagyon muszáj! Nem azért mert nem tudnánk kifizetni a nagyobb gázszámlát, de amin lehet azon spórolunk. Napközben nem vagyunk otthon, ekkor levesszük a termosztátot 16 fokra! Mikor este hazaérünk 10 percre felkapcsoljuk, 19 fokra, mikor ezt eléri lekapcsoljuk. Ennél melegebb felesleges. Most, hogy kicsit jobb idők vannak esténként is, van, hogy nem hűl ki a lakás csak 17-18-19 fokra. Ekkor be sem kapcsoljuk.

A villannyal is elég sokat lehet spórolni. Cseréljétek ki az összes izzót energiatakarékosra! Lehet, hogy nagy befektetés, de hidd el megéri! Csak ott menjen a villany, ahol ott vagytok. Feleslegesen ne menjen soha. Mindent kikapcsolunk éjjel, még a stand by módokat is. Az is fogyaszt!

Az ételt magatoknak csináljátok, ne készen vegyétek.

Autónál, motorféket használjatok lassításkor. minél gyorsabban felfelé váltogatni, nem kihúzatni.

Kicsit, nehéz volt megszokni a nem fűtést, de mikor folyamatosan jönnek az alacsony számlák mindenből, az nagyon jól esik és még jobban ösztönöz a spórolásra!

Pl: mostani gázszámla: 5500Ft.

villany:2500Ft.


Nagyon sok mindenen lehet spórolni, csak akarni kell!

2011. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!