Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha eladunk egy ingatlant...

Ha eladunk egy ingatlant minden megbízott ingatlanközvetítőnek fizetnünk kell ingatlan közvetítői jutalékot vagy csak annak, akit legelőször megbíztunk?

Figyelt kérdés

Anyu örökölt egy ingatlant nagyszüleim után, aminek eladásával 5 ingatlanközvetítőt is megbízott. (Szerintem nem jól tette, mivel így a pénz nagy része erre fog elmenni, ami nem túl nagy összeg. De az ő döntése, amibe nem sok beleszólásom volt.) A házat 4,5 millióért vennék meg a vevők hitelre. (Két évig nem talált vevőre, és így sokat veszített az értékéből, és felújításra is szorul a ház. Ami eredetileg 9 milliós irányárról indult. Ezzel kapcsolatosak lennének a kérdéseim, a fentin kívül.


Kb. mennyi a várható jutalék összege ebből a 4,5 millióból, ha átlagosan 5%-ot kérnek az ingatlanközvetítők?

Ha a vevő hitelre veszi, Anyuék akkor készpénzben is megkaphatják ezt az összeget? Vagy hiába kérik készpénzben

a vevőtől, mindenképp átutalás lenne? (Én logikám szerint az átutalásos megoldás lesz a járható út, mert a vevő hitelt vett fel. Ergo nincs annyi pénze, hogy készpénzben fizessen. Bár anyuék készpénzben szeretnék megkapni.)

Eladás után kell adózni ezért az összegért, és kb. mennyit?

Ha igen mi az adózás menete?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm.


2010. dec. 15. 00:15
 1/9 Huron ***** válasza:
100%

aki KERESZTUL ertekesitve lett (eladva, tuladva), annak jar a Jatt! Tobbiek isszak a szorpjuket tovabb!

Mindenki a munkaja utan kapja a penz.

Ertekesitett munkajaert!

2010. dec. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
9 irányárról 4,5 ? Bazzeg
2010. dec. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem tudom pontossan hogy megy de mindenféleképpen jól fognak járni az ingatlanosok.Szerintem ők kp.ben viszik a pénzt ahogy az adás-vétel után anyud pénzhez jut legelőször.Leadózni azt az ügyvéd intézi.
2010. dec. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Két fajta ügynöki szerződés van:


1, A Lúzerek olyat írnak alá, hogy bárki adja el a lakást/házat az ügynöknek akkor is jár a jutalék ami kb 100-300 ezer forint (ügynöke vállogatja) és igen van elég balfsz ember, hogy az ilyen megél.

Azért szokott lenni annyi kitétel, hogy 3-6 hónapon belül kell értékesíteni, de persze ez egyénileg lehet más.


2, Amit normális ember ír alá, miszerint az kap jutalékot csak aki értékesít. Ha Ti voltatok azok akkor senki se.


Szóval tudni kellene, hogy szüleid balfék egyesek, vagy okos kettesek-e.

Ha egyes eset és élő szerződés volt mind az öt akkor kb 1 milla elmegy tanulópénznek!

2010. dec. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

A jutalékot az kapja, aki a vevőt hozta. A többi nem kap semmit.


Megkaphatjátok készpénzben. Amikor én vettem lakást, akkor is úgy kérte a tulaj. Megkaptam a hitelt, bementünk a bankba a tulajjal és a közvetítővel, felvettem a casht a pénztárnál, átadtam, az eladó aláírta hogy megkapta, átadta a közvetítőnek a jutalékot, és kész.

2010. dec. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Amit 04:11-es ír, az a kizárólagos szerződés. De ha kizárólagos szerződést írt volna alá, akkor nem lehetne kapcsolatban több ingatlanossal, szóval tuti nem írt alá kizárólagos.
2010. dec. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor én eladtam a lakásom,akkor a bankban én kaptam meg a pénzt,nem a vevő.

Az ügyvéd által készített adás-vételi szerződés alapján kapta meg a hitelt,és abban szerepelt ez a kitétel.

Én is megbiztam egy ingatlanost az eladással,de a vevőt nem ők hozták.Fizettem nekik előre párezer ft-ot a hirdetések feladására. A többit az eladás után kellett volna fizetni. Jött a lakásomra egy érdeklődő,megegyeztünk,megtörtént az eladás. A közvetítőt értesítettem,hogy ne árulja tovább. Nem fizettem neki egy fillért sem.

2010. dec. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"... Amit 04:11-es ír, az a kizárólagos szerződés. De ha kizárólagos szerződést írt volna alá, akkor nem lehetne kapcsolatban több ingatlanossal, szóval tuti nem írt alá kizárólagos...."


Na ne vicceljünk.

Aztán mégis ki akadályozta volna meg a többi szerződés kötést???

Berontott volna egy kommandós csapat az ablakon az aláírás pillanatában? :)

Megjegyzem az ilyen kizárólagos szerződés esetén is letolja az ügynők, hogy hány szerződés van még, hiszen az ő pénze attól ugyan annyi, függetlenül attól, hogy kiadja el.

Neki csak jó ha más adja el és a szerződés értelmében az ő részesedése garantált.


Hordtok itt össze minden féle zagyvaságot....


Nem rég vagyok túl két eladáson szóval muszáj volt képben lenni ezekkel.

2010. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12-15: Ha aláírt egy kizárólagos szerződést, akkor az összes többi szerződés érvénytelen.
2010. dec. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!