Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kell-e kizárólag fatüzeléses...

Kell-e kizárólag fatüzeléses kályha mellé CO érzékelő? Ha igen, akkor milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy jó állapotú samott belsejű, "román" kályhát. A kémény tiszta, benézve látható az égbolt. A kályha belsejében érezni lehet a "huzatot".
2010. dec. 21. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kell. Ne azon a 3000 Forinton múljon az életed adott esetben.

Praktikerben, meg egyéb nagy áruházakban sok féle van, én egy SAL márkájút vettem, csak egy baj van vele, hogy elemes és havonta cserélni kell.

Ha javasolhatom, akkor hálózatról működőt válassz. Márkája mindegy, szigorúan ellenőrzött készülékek, ha nem piacról szerzed be.

2010. dec. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
nem kell
2010. dec. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is rakatnék. Nem hiszem,hogy akkora összeg lenne. Pont most halottam,hogy meghalt egy család szénmonoxid mérgezésben a fatüzelésű kazán miatt. Oké,hogy most a tiétek jól működik, de bármi lehet még vele!
2010. dec. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
KELL!Én is vettem praktikerben kb.5500 Ft volt és hálózatról működik.Nagyon jó dolog.
2010. dec. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles venni, de erősen ajánlott.
2010. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alvás közben tüzelsz? Ha nem, akkor szerintem nem kell. Fatüzelésnél CO visszaáramlás nyilván csak füst visszaáramlással együtt lehetséges, azt meg azért eléggé valószínű, hogy észreveszed. Gáznál szokott gond lenni, ami automata, és simán alszol, amíg az ég. Ráadásul füstszag sincs.. Arról nem is beszélve, hogy a barkácsáruházas érzékelő sztem semmit nem ér, nem véletlenül lehet elkérni a márkás érzékelőkért a barkácsáruházi termék árának sokszorosát.
2010. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyrészt fűtés közben a ház levegőjét égeted, másrészt meg a kéményből is jöhet.Érdemes venned, de nem kötelez rá törvény.Nem egy tétel ahhoz képest, hogy mekkora bajt tud csinálni co
2010. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!