Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üveg poharat 170°C-ra be...

Üveg poharat 170°C-ra be lehet tenni a sütőbe?

Figyelt kérdés
Poharakat akarunk festeni, de nem tudom, hogy berakhatom-e, kerámiafestésre (bögrék) hivatott a festék. Vastagabb falú kriglikre festenék.
2010. dec. 23. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha hibátlan az üvege, akkor kibirja, de a rejtett hibákat nem lehet látni. Ha úgy gondolod, hogy ha esetleg szétmegy, akkor nem nagy baj, megér egy kisérletet, de nem 100%, hogy kibirja.
2010. dec. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kéne... Alapvetően poharat sem igen rakunk mikróba sem, mert esetleg szétmegy. A pohárnak vékony a fala, nem szereti a meleget/hirtelen hőmérséklet változást... szerintem inkább vegyél még üvegfestéket, minthogy a karácsonyt az sütőből való kitakarításával töltsd! :)
2010. dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%
szentem nem
2010. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jelentem kibírta, most nagyon lassan hűtjük. 5 fokozatban melegítettem fel, nem lett baj
2010. dec. 23. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel az üveget magas hőmérsékleten, folyékony állapotban fújják a megfelelő alakzatra, ki kell hogy bírja ezt a hőmérsékletet. Amit nem bírhat ki némelyik üveg, és elpattanhat, az a hirtelen hőmérséklet változás, pl. ha beteszed az előmelegített sütőbe.
2010. dec. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!