Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen víztisztító berendezésb...

Milyen víztisztító berendezésbe érdemes befektetni?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon nálunk elég csapnivaló a vezetékes víz mint szagra mint ízre, a fürt kutunkban lévő víz állítólag baktériumokat tartalmaz kismamák és kisgyerekek nem ihatják, aki meg issza idő után hasmenést kap.

Erőteljesen gondolkozunk egy víztisztító berendezésen csak nem tudjuk merre induljunk el, milyen árban érdemes gondolkozni s melyik termék az amiért érdemes kiadni pénzt, még ha évekbe is telik míg behozza az árát.


2010. dec. 23. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon jó szívvel tudom az Espringet ajánlani. A www.espring.com oldalon nézhetsz utána.


Alapvetően háromfajta víztisztító létezik. Vannak az egyszerűbb néhány tízezer forintos szerkezetek. Ezek általában jót tesznek a vízzel, valamelyest csökkentik a szennyeződéseket, és javítják a víz ízét, de nem túl hatékonyak.

Másik kategória a fordított ozmózis technológia. Az ilyen tipusú berrendezések árban nagyon szórnak, van köztük, ami félmillióba is belekerül. A technika lényege, olyan kis pórusokkal szűri meg a vizet, hogy minden fennakad benne. A szennyeződésen kívül az értékes ásványianyagokat is kiszűri. Így az ÁNTSZ szerint emberi fogyasztásra alkalmatlan vizet állít elő. Ez ellen különféle utánsózó eljárásokat találnak ki, amitől mesterséges lesz az egész, és közben nem is az van benne, aminek a vízben lennie kéne.


A harmadik kategória az, amikor a különböző technológiákat ötvözik. Ilyen az Espring is. A lényege, hogy egy sajtolt aktivált szénszűrővel kiszűri, amit csak ki lehet szűrni, utána pedig egy UV-lámpa segítségével megtöri a vírusok, ciszták, baktériumok DNS-ét, amelyek így bennemaradnak, de ártalmatlanok lesznek.


Személyesen szivesen adok további információkat. Én már több éve ezt használom, és elégedett vagyok vele.

2010. dec. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és mégsem tudom biztosan ajánlani. Elkerülte a figyelmem a fúrt kút. Elsősorban vezetékes vízre javasolt az Espring. A fúrt kútban teljesen más szennyezősések vannak, úgyhogy ajánlat visszavonva :(
2010. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindkét vizünk van, tehát a városi vizünkre is rálehet kötni a víztisztítót.

Tehát érdekelne a ajánlatod,hogy hol is tudom beszerezni a berendezést s esetleg ha van link azt is elküdhetnéd.

Köszi szépen.

2010. dec. 25. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!