Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Víztisztító, -vízszűrő kancsók...

Víztisztító, -vízszűrő kancsókról mik a vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most tervezünk vásárolni.

Mennyi ideig elég bele a szűrőbetét?milyen gyakran kell cserélni?mennyi bele a betétcsere?

Ennek függvényében választanánk vagy kancsót vagy csapra szerelhetőt.


A kancsó jobban tetszik, meg ha olcsó bele a betét ezt is választanánk,csak ivásra akarjuk használni.

Ha drága, akkor marad a sokáig tartó csapraszerelhetős változat.

Kancsót max 5-10ezerért vennék

csapraszerelhetőt: 10-20 ezerért max.



de elsősorban a kancsók érdekelnek, ki használ ilyet és mennyire elégedett vele?


2011. júl. 31. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már elég régóta használom és nagyon elégedett vagyok.

A szüleimmel kezdtük, ők vettek egy csapra szerelhetőt, az 65 ezer Ft volt, és az nagyon-nagyon jó. kiszámoltuk, mi 2 éve vettük, és már az első évben visszajött az ára. mivel én albérletbe költöztem, de ide fogok beszerelni ilyent, ezért vettem egy kancsót. az egyetlen problémám vele, hogy főzni nem tudok vele, ill. tudnék, csak nem szeretem kivárni, míg lecsorog :D

az én kancsómba (brita) 4500 Ft 2 db szűrő, ami 2 hónapig elég, vagy 260 literre. így nem tűnik olcsónak, viszont én ásványvízre is elköltöttem havonta ennyit. (a szüleimnél a csapra szerelhetőn a szűrőt évente, félévente kell cserélni, és az kb 2000!!! ft, szóval hosszútávon sokkal jobban megéri)

én mindenképp ajánlom, főleg 1-2 emberre, viszont nagyobb családnál sokkal jobb beruházás a csapra szerelhető.

A tisztított víz ára össze sem hasonlítható az ásványvízzel, sokkal könnyebb meginni belőle az ajánlott napi adagot :D

2011. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
még annyit tennék hozzá, hogy én most Laicát vennék, mert abba azt hiszem, olcsóbb is a betét és több helyen lehet venni :D (britát csak a tescoban sajnos)
2011. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírom itt is:


A drága, gyakran 100 ezer ft feletti vízszűrő berendezéseket árusító kereskedőknek is meg kell élniük valamiből, ezért ez a sok szemfényvesztés.


„Ne vegyél 5000 ft-os vízszűrő kancsót, mert az olcsó, ezért rossz, vedd meg a 100-200-300 ezer ft-os inverz ozmózisos csodakütyüt, mert az a jó neked.” Aham! Az jó a kereskedőnek!


Gondolj bele józan paraszti ésszel:

100.000 ft-ból vehetsz 1000 palack ásványvizet (ez ugye min. 1000 napra, vagyis kb. 3 évre elég!), amiben vannak ásványi anyagok is, míg a 100-200-300 ezer forintos csodaszűrőért legfeljebb tiszta vizet kapsz, ha van szerencséd. A hülyeségben odáig jutottak, hogy egyes ásványokat úgymond visszapótolnak, emiatt drágábbak is egyes, ilyen funkcióval felvértezett készülékek.


Ásványvizet kell inni, ez ilyen egyszerű, és akkor nem kell kiszűrni a hasznos ásványi anyagokat, majd visszapótolni jó pénzért.


Amire vigyázz:

- max. 30x töltsd fel a kancsót ugyanazzal a szűrővel

- nyári melegben tedd be a kancsót a hűtőbe.

Ennyi!

2014. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!