Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2011-es nagycsaládos gázártámo...

2011-es nagycsaládos gázártámogatás?

Figyelt kérdés

3 gyermekesek vagyunk és nem értem az új szabályozást. Az már világos, hogy 200 m3/gyerek/év jár majd ingyen, de jól gondolom, hogy ez csak évi 1200 m3 fölötti fogyasztásra vonatkozik?

Mi 1200 m3 alatt fogyasztunk, így mi ezt nem tudjuk kihasználni ezek szerint vagy félreértelmeztük az új szabályozást?


2011. jan. 2. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendkívül körmönfontan fogalmazták meg a kedvezményt, ezért - szerintem - tévedsz, mikor "világos, hogy..." ingyen jár. Nem, semmi sem jár ingyen.

"nagycsaládos háztartás a kedvezményt „természetben" kapja meg, azaz a fentiekben bemutatott sávos rendszerrel összhangban a kedvezményes árú 1200 m3 fogyasztási földgáz-mennyiség növekszik meg a kedvezmény szerinti mennyiséggel."

Tehát az 1200 m3 felett elfogyasztott mennyiséget is a kedvezményes áron számolják, 200 m3/gyerek/év, azaz 1800 m3-t fogyaszthatsz kedvezményes áron 3 gyerekkel. Ha 1200 m3-nél nem fogyaszatsz többet, nem tudod igénybe venni a kedvezményt, ki van ez találva...

2011. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1200m3-ig nem is nő az ár, tehát eleve kedvezményesen kapja mindenki, aki kisfogyasztó. Te meg szintén, mivel van 3 gyereked, az állam ezt figyelembe veszi, hogy esetleg ezért fogyasztasz többet, ezért te 1800 m3-ig kapod kedvezményesen, nem csak 1200-ig.
2011. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már értem. Félreértelmeztük a dolgot, csodálkoztunk is, hogy ingyen lenne, ezért nem stimmelt az info. :) De így ez logikus is.
2011. jan. 3. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:
2011. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!