Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a lakótelepi lakásokkal? Miért szeretitek és miért nem?

Figyelt kérdés
Részletezzétek kérlek, milyen előnyei és hátrányai vannak egy lakótelepi lakásnak (pl. fűtés stb.). Nemet és kort is írjatok, illetve hogy mennyi ideig (vagy mióta) éltetek (éltek) lakótelepen.
2011. jan. 3. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Fú, én összes 6-7 évig éltem lakótelepi lakásban, két városban, de mindkettőt utáltam. Nyáron nagyon meleg, hallani mindent, téged is hall a szomszéd, alkalmazkodni kell folyamatosan a többiekhez, akik sok esetben kiszámíthatatlanok, nem hallgathatod hangosan a zenét, csapkodják a bejárati ajtót, zörög a lift, rádhúzzák a vécét, eláztat a szomszéd rossz mosógépe, éjjel nem moshatsz stb.


Érv mellette? Talán az, hogy olcsó, de így ennyi. :)


Most kertes házban lakom, ennek is vannak hátrányai, de kevesebb és szabadabbnak érzem magam.

2011. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13:38-as vagyok. Kimaradt, hogy 26/F.
2011. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éve élek lakótelepen. Alapvetően utálom, mert kertes házban nőttem fel, de tény, hogy vannak előnyei is. Megpróbálom összeszedni:


Előnyök:

nem kell a külső felújítással, karbantartással foglalkozni

nem kell udvart, kertet takarítani

a nagyobb felújításokat intézi a közös képviselő, nem kell vele foglalkoznod (csak kifizetni meg beengedni a szakembereket)

olcsó a fenntartása (pl. a mi lakásunknak a 4 határoló falából csak 1 külső fal van, így nyilván olcsóbb fűteni)

közel van kis bolt, fodrász, ilyesmi


Hátrányok:

kis helyiségek

kis belmagasság

közel vannak a szomszédok (hallod, mit néz a tévében, stb.)

nincs udvar, kert

vannak dolgok, amiket én szívem szerint nem tennék meg, de kötelező, mert a lakóközösség megszavazza (pl. nekünk emiatt új gáztűzhelyet kellett venni pont karácsony előtt, hát nem örültünk neki :S)

nem lehet módosítani a falakon, mert statikailag meggyengülne a ház (pl. nekem egy 2 nm-es főzőfülkém van, ablak nélkül, és nem lehet összenyitni a nappalival, pedig akkor tök jó volna)

Víz-, gáz-, fűtásszerelés esetén az összes lakásban el kell zárni a csapot

úgy általában nem sok lehetőséged van bármin változtani

szinte tuti, hogy legalább egyszer beázol vagy eláztatod az alattad lakót


A mostani életvitelemhez végül is megfelel ez a lakás, mert jelenleg pörgök és élem az életem, így jó, hogy nem kell vele sokat foglalkozni. De gyereket már nem nevelnék itt, az biztos.

22N

2011. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3 évig éltem lakásban, téglaépítésűben. Maga volt a pokol.

Egy 53 m2 bérlakás alsó szintje volt, elég rossz állapotban. A lakbér havi 40 volt + rezsi, az még 30. Drága. Hatalmas, szigeteletlen faablakok, penészedésre hajlamos falak. Ez nem számít, hiszen ki lehet fogni jót is.

Ami viszont pokollá tette az életem, az a felettünk lakó idegbeteg dübörgése éjfélig, és a zenehallgatások. A vége rendőrségi ügy lett, onnantól pedig jöttek a kínos kerülgetések, nemköszönés, stb. Állandó gyomorideg.

Sikerült elmenekülni családi házba, de a 3 év megviselt. Abszolút nem volt tekintettel senki semmire, a lépcsőházat se takarította az éppen soros, így csak akkor volt felsöpörve, amikor én voltam a soros. A külső ajtó télen-nyáron nyitva, így mindig hideg és szeles(!) volt a lakás. Ment a bulizás, dübörgés, ordibálás éjjel.. Katasztrófa.

Az egyik szomszéddal jóban voltunk, ők a negyediken laktak, az a legfelső emelet. Azt hinné az ember, hogy fölfelé nem megy a dübörgés, pedig de.

Mindig tudod, mikor megy valaki wc-re, mikor fekszenek le, mikor tévéznek, mikor dugnak, mikor buliznak. Ha nagyon fülelsz, a szavakat is ki lehet venni. És ez téglalakás! Előny? Nem az utcán laksz.

2011. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak panelban laktam, nagyszülőknél voltam csak kertes házban. Hátránya tényleg az, hogy minden áthallatszik, ha lehúzzák a wct, még az is, főleg ha olyan 'jófejek' a szomszédaid. Ha soha nem laktál panelban, az necces, de én 20 év alatt már simán megszoktam. Most is úgy tanulok, hogy üvölt a szomszéd gyerek, meg valami bútort tologatnak, és már teljesen ki tudom zárni. A konyhában pl. mindig érzem, h mit főz más, a falak egyenetlenek, így a tapétázásnál minden csíkot egyesével le kell mérni. Előnye annyi, h nem kell füvet nyírni, havat lapátolni, és a különböző lakáson kívüli felújításokkal sem neked kell törődni, csak kifizetni legfeljebb.
2011. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
13.51-es vagyok. Azt elfelejtettem, h 20/L és születésem óta panelban lakom :)
2011. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Szia, én 22 éve élek egy 12 lakásosban, III.ker. Nálunk nincs liftzaj, csendesek és kedvesek a szomszédaink, de amúgy minden igaz amit az előző irt. drága a távfűtés(nálunk volt hogy 40 E volt), közös ktg 8500 Ft ebben a szemét benne van a viz egyedi mérő órás. (Már volt hogy szóltak hogy mit ne dobjunk ki a szemétbe:( )A parkolás kész horror, állandó levelezgetés van. A garázsbérlet kb 15-20 E. Mi két gyerekkel sokáig mérlegeltük hogy maradjunk e, de ez egy szellős, nagyon parkos ltp, rengertegen jönnek ide gyerekesek mert 3 nagy játszótér, 3 ovi 1 bölcsi van, és minden közel ami kellhet(abc,supermarket,posta...dunapart)igy babakocsival is eltudok mindent intézni. Könnyű kitakarítani, kevesebb a házimunka mint egy kertesházban, bár egy kis saját zöld nagyon hiányzik, és a másodikra is nehéz kézben két gyereket felvinni.Szóval szerintem az adott lakástól és környezetétől függ. Ismerek olyat aki kénytelen volt a szomszédai és a bejárati ajtó csapkodás, nyüzsgés miatt elköltözni
2011. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Ja és 29 N. előző
2011. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25 éves nő vagyok és utálok itt lakni a panelban, de már megszoktam valamennyire. Korábban másik városban is laktam panelban gyerekkoromban, de az más volt. Kulturált környék volt, zöldövezet, szép tiszta, rendezett lépcsőház, sok korombeli gyerek, akikkel lehetett bandázni, játszóterezni, bicajozni, görkorizni...stb. 4 éve élek ismét panelban Bp.-en, mert így alakult. Itt más, igénytelen lepukkant a lépcsőház, lent zajos az utca, egymás hegyén-hátán, rendezetlenül a csúnya szürke paneltömbök. A szomszédok annyira nem zavarnak, szerencsére nem hangoskodnak, de persze sok apró neszt lehet hallani a szomszédból, bár mivel ehhez már hozzászoktam, nekem fel se tűnik. A párom kertes házban lakik, neki szokatlan inkább, hogy minden szar áthallatszik a szomszédból. Egyik éjjel azt is meghallotta, ahogy a szomszéd pisil:D Amit nagyon utálok, az a lift. Kénytelen vagyok használni, mivel a felső emeleten lakunk, de mindig bennem van a félsz, hogy beragadok vagy ami még rosszabb, lezuhanok. Mindig izzad a kezem, mikor beszállok... Utálom, ahogy ezeket a lakásokat egyen módon kialakították, kicsi fürdő, kicsi konyha, ronda padlószőnyeg (felújításra nincs pénzünk). Nagyon szeretnék egy kis, alig pár lakásos, rendes TÉGLA társasházban élni, de ez egyelőre csak álom.
2011. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Én már nem vagyok fiatal, 55 éves vagyok, de utálom a kertes házat. A kertészkedéshez nem értek, tehát a kert nem érdekel. Csak azért jó, mert kutyákat tudok tartani. És állandóóan kosz van, soha nem érek a takarítás végére, amíg panel-ban laktam, egy nap alatt megettem a lakást ablakpucolással. szőnyegtisztítással együtt. Mindent összevetve, csak a kutyáim miatt szeretem ezt a házat.
2011. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!