Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 5 rétegű csőből csináltam a...

Gódor Zsolt kérdése:

5 rétegű csőből csináltam a központi fűtésemet és a T csatlakozóknál reggelre mikor kihűl, és zsugorodik a cső akkor csöpög a kötésnél a víz. Szeretném ha leírnátok a megoldást a problémára?

Figyelt kérdés

A csatlakozók villáskulcsosak a cső 18mm-es.

Gondolkoztam hogy nyáron leengedem a vizet belőle és bekenem sziloplasztal a kötéseket de nem tudom ez mennyire jó megoldás.


2011. jan. 3. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

ezeknél a rendszereknél O-gyűrűk tömítenek. ha cső zsugorodik, akkor a belső lyuk is csökken, azaz mégjobban zár (főleg, hogy a fém hőtágulása kisebb, mint a műanyagé, azaz a cső rászorul a fémre)...


szétszedni nem tudod, mert ha csavaros, akkor is roppantógyűrű van benne, az meg nem jön szét, de ha szét is jön, akkor sem tudod újra összerakni. ha szétszeded, akkor fittingcsere. és a csövet sem biztos, hogy újra fel tudod használni.


más lesz ott a baj, pl. eltört maga az fitting vagy eleve rosszul csinálták meg.

2011. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csavaros szétszedhető és újra összerakható. Nem roppantó, hanem szorítógyűrű van benne (LEGALÁBBIS az enyémekben).


Szerintem szedd szét, és ellenőrizd, hogy a tömítő gumigyűrűk megvannak-e.

2011. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!