Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A frissen felújított kis...

A frissen felújított kis házikómnak vizesedik a fala! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Lényeg a következő.

Kis alapterületű házikó egyszoba-konyha+fűrdőszoba.

Ősszel lett teljeskörűen felújítva. Lényegében olyan mintha újat építettem volna. Tégla ház 50-es években épült. Problémám a következő maximumon fűtök mégis vizesek a falak. Meg több helyen áll a víz. Fűrdőszoba ami frissen épített ott szintén áll a víz, azt tudom hogy mivel frissek a falak ezért sok víz van benne ami lévén hogy tél van nem tud elpárologni meg ilyenek ezért kicsapódik. Viszont ha kívűlről szemlélem a házikót akkor 1 méter magassan vizes a fal látszik az oldalán. Ráadásúl hegyen lakom. Továbbá amennyit utána olvastam az sem jó hogy túl jó festéket használtam és nem tud lélegezni a fal és fél négyszetméteres szakaszokban olyan mintha tapéta lenne ledobja a ház magáról a festéket:( Nagyon nyomasztó mert az összes kis pénzem ráment erre a házra erre nem tudom élvezni a dolgot:( Mit lehet tenni?


2011. jan. 11. 16:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyik ismerősöm is abba a problémába esett, hogy nem szigetelte felújítás előtt a falait így azok felvizesedtek, sajnos le kellett vésni körbe a szép új vakolatot és lemezeket ütöttek be a falba és az újra szigetelni.Próbálkoztak más megoldásokkal is, de ideig-óráig tartott, így tavaly rászánták magukat.Nem a legolcsóbb, de úgy tűnik az egyetlen jó megoldás.Ha érdekel megkérdezhetem kivel csináltatták, mert csak jót mondott és az áraik se olyan durvák.

2011. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 cstamas82 válasza:
Sziasztok. Hasonló a téma ezért gondoltam hátha megtudtok nyugtatni. kb 100 éves tégla társasházban vettem egy lakást és teljeskörűen felújítottam ősz és tél folyamán. Kazánt rakattam be a fűtés csövek a falban futnak. A fürdőben sok vakolat került fel aztan festés és vinyl egy falra kb 1 meter magasságig. Ott is vinyl van ahol a fűtés előremenő és visszatérő csöve is fut. Hamarosan költözünk ezért gondoltam tesztelem a fütest a kazánon 72 fokra állítottam maximum és 22 fokra a termosztátot. Erre látom hogy az előremenő csőnel vizesedik a fal gyűlik megnyomkodva a vinylt a csőnel ereztem hogy kicsit felpuhult fal és kis mennyiségű viz kifolyik a padlóra. Ez azért van mert most szárad ki csak a fal?
2022. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!