Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beépíthető sütők teljesítményé...

Beépíthető sütők teljesítményével kapcsolatban, hacsak a teljesítményt nézzük, mekkora a különbség a "végeredményben"?

Figyelt kérdés

Két sütő közt gondolkozom és az egyiknek 3 kW a teljesítménye, a másiké 3,5 kW. Ez a különbség valójában hol jelentkezik, a sütő "sütési tudományában-gyorsaságában" és/vagy a felhasznált energiafogyasztásban? Egy 3 tagú család, heti 1-2-szeri sütése szempontjából mekkora lenne-lehetne az energiafogyasztásbeli különbség?

Remélem érthető voltam:-)

Köszi a válaszokat!


2011. jan. 14. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A működésében és a valós sütési teljesítményében ezt nem fogod észrevenni. Rengeteg más tényező van még, ami befolyásolhatja működését. Például a sütőtér térfogata, szigetelés, ventiláció stb.

Javaslom, hogy a kisebb teljesítményűt vedd, mert ha valahol van jelentőssége, akkor az a villanyszámla. :)

2011. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a 3 kW-os sütőhöz is már igencsak komoly elektromos vezeték kell, viszont azt még a 16 A-es kismegszakító simán elbírja. A 3,5 kW-os sütőnél már inkább a 20 A-es az ami kellhet. Az sem mindegy, hogy mid van bejövő áram tekintetében.
2011. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
utolsonäl a pont. 16A is örülj ha megvan es nem eg össze a regi csatlakozo a lakäsban. (Felteve ha öreg lakäsban laktok!)
2011. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
teljesen mindegy.
2011. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A síma sütők nincsenek ekkorák teljesítményben. Nem lehet,hogy ez az össz.telesítmény? A grillel együtt?
2011. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki válaszát! Valószínűleg összteljesítményről lehet szó. Új építésű ház és most fogjuk még csak a tetőtéri konyhát beépíteni. A nagyobb teljesítményű sütő az AEG B 5901-5M a kisebb pedig AEG 3191-5M. Egyértelműen tudásban az első a nyerő, de olyan minimál árkülönbséget ajánlanak, hogy elgondolkoztam a drágábbon, de mivel nem értek a műszaki oldalához ezért tettem fel a kérdést. Ha valakinek a fent nevezett sütők egyike van, megosztaná velem a tapasztalatait? Köszi előre is:-)
2011. jan. 14. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó cucc,jó választás ! Vedd úgy ,hogy irígy vagyok !
2011. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Végülis az olcsóbbat vettem, mert szerintem annak sem fogom az összes tudományát kihasználni, mert ugye nem arra vesz az ember lánya sütőt, hogy csak a rokonoknak dicsekedjen vele, hogy milyen szép és jó, hanem a lehető legjobban ki is akarja használni. Az is AEG, az is sokat tud, legföljebb nem 3,5 kW teljesítményű, nincs teleszkópos sütősín benne, de utólag is beszerelhető:-) és nem jár hozzá annyi tepsi, de alapjában véve nagyon hasonló karakterű.
2011. jan. 16. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!