Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg fogom én szokni valaha a...

Meg fogom én szokni valaha a panelzajokat?

Figyelt kérdés

Egy hónapja lakunk panelban, de rettentően idegesítenek a "panelzajok". A lift búgását a legbelső helyiségben is halljuk, a liftajtó csapódását is, valaki állandóan fúr meg csiszol (persze nem tudni ki), néha kalapálnak, és felettünk biztos kisgyerek is van, mert mintha színes ceruzákat dobálna néha szanaszét a parkettán... ÚÚÚÚTÁLOM!!!


Volt aki megszokta?


Költözésen gondolkodom. Hogy hogy kerültem ide, azt most nem mesélném el, hosszadalmas...


2011. jan. 15. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

még mindig jobb, mint egy gangos ház földszintjén:)


meg fogod szokni:)

2011. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hú, hát nem tudom, hol lenne jobb. Eddig családi házban laktam, és most bérlem ezt a lakást (ismerősé), de lehet, hogy meg fogok szökni. Egy hónapja vagyok itt, és még mindig nem érzem azt, hogy megszokom :((


Ha becsapódik valahol egy ajtó, nagyot "döng" a lakás padlója is a lábam alatt, és ha fent elejti a kisgyerek a ceruzákat, a pulzusom rögtön megugrik és ideges leszek.


Persze lehet, hogy ehhez hozzájön, hogy amúgy is elég feszült és ideges vagyok... Köszönöm a választ! :)

2011. jan. 15. 23:06
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan bérházban lakom, de földszinten, a kapu itt van egy lépcsőnyire, hát az is akkorákat szokott csapódni, régebben rendszeresen felébredtem hajnalban mikor ment valaki dolgozni.. A lift meg itt van az orom előtti fal mögött. Itt csak ez a két állandó zajforrás van, de én megszoktam, most már fel sem tűnik. Az egyetlen amit sosem fogok megszokni, az ha bútorokat tologatnak a fejem felett, de szerencsére azt nem csinálják túl gyakran.
2011. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
én a családi házat szoktam meg évek alatt. rühellem a szomszéd kakasát- nagyközség, megyeszékhely mellett. mi az istennek tart kakast? de komolyan...- máig zavar, hogy semmi zaj nincs. bármikor mennék vissza a panelba. nem nekem való a falusi lét. hiányzik a liftezés, nem szeretem a kerti munkákat stb... nem az én döntésem volt a költözés..
2011. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam megszokni, ezért csináltattam füldugót alváshoz. Vettek mintát a füljáratomból, és négy nap alatt elkészült a füldugó.


A nappali zajukat én sem tudtam megszokni, ezért amikor pénzünk lett rá, hangszigeteltük azt a szobát, ahol a legtöbbet tartózkodunk. 10cm-es kőzetgyapot, plusz a gipszkarton, ill padozat szigetelés. Így a bőven a felére csökkentek a zajok, de a fúrást így is lehetet hallani.

Panel az ilyen, a testhangokat viszik a falak, a csövek, és minden….stb.

2011. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, igazán aranyosak vagytok! :)


Hát, lehet, hogy ezt a hangszigeteltetés még kipróbálom.. lehet olcsóbb lenne mint egy totális újra költözés és kezdés előlről...


Inkább a nappali (késő délutáni, kora esti) zajok zavarnak, mikor szeretnék elmerülni egy filmben, vagy egy jó könyvben, vagy ha csak a barátnőm átjön, és vele beszélgetek ,akkor is idegesít ez az állandó "motoszkálás", sosincs 5 perc csend. Nagyon nem bírom... sajnos.

2011. jan. 15. 23:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

tényleg le a kakasokkal, a szemetet égető szomszédokkal, meg azokkal akik az ablak alatt vonyíttatják a kutyákat.


ehhez képest a panelzajok kívánatosak:))

2011. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Meg a másik az, hogy mindenkinél kő és padló van szinte minden helyiségben. Régebben szerintem nem véletlenül volt padlószőnyeg a szobákban.. de hát ki vagyok én, hogy ezt számonkérjem? Csak egy észrevétel volt :)
2011. jan. 15. 23:16
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a hangszigetelés, akkor ezeket olvasd el.


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok. A kakas, a kutya, és egyéb állatok, meg a fűnyíró, traktorok hangja, és a tüzelés-füstölés nem zavarnak, azokat megszoktam... :)


Remélem a városi panel-életet is megszokom...

2011. jan. 15. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!