Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen lépéseket tehetek a...

Milyen lépéseket tehetek a szomszédom ellen?

Figyelt kérdés
Társasházban lakunk a férjemmel és kisbabánkkal. A felettünk lakó most már szinte minden éjjel randalírozik, trágár hangon üvöltve veszekszik valakivel, fel is ébredünk rá. Becsengetni nem merek, mert szerintem leszúrna. Mit lehet tenni? Feljelenteni? Már tarthatatlan a helyzet. Nekünk is borzasztó, de ha belegondolok, hogy a kisbabám is ezt kell hallgassa, remegek az idegességtől.
2009. febr. 2. 23:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán Hívjál rendőrt. Nem kell tudnia, Hogy te voltál. A rendőrök nem adnak ki informácót csak annyit mondanak, hogy lakossági bejelentés érkezett.
2009. febr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Szoljal a kozos kepviselonek, kerd meg, hogy figyelmeztesse oket! Lehet hogy mar a hangoskodo kozvetlen szomszedjai is jelentettek a bunko viselkedeset a kozos kepviselonek.
2009. febr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos az a tapasztalat hogy nem nagyon lehet tenni semmit. Nekünk is meggyűlik a bajunk a felső szomszéddal. Éjszaka tornáznak, csapkodják az ajtót, döngetnek, nem lehet tőlük egyszerűen aludni. Ha szóltunk nekik letagadták hogy ők csinálják, vagy egyszerűen ki sem nyitották az ajtót nekünk. A rendőrség nem foglalkozik ilyen ügyekkel, a közös képviselő is maximum szól neki, de szankcionálni nem tud. Marad a házon belüli háborúskodás, állandó veszekedések de azt meg senki nem kívánja magának. Ezért rossz a társasház, mert ki vagy szolgáltatva a többi lakónak. Esetleg próbálj meg beszélni velük mégis, bár aki ilyen bunkón viselkedik attól sok jóra számítani nem lehet.
2009. febr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Én is azt mondom, hogy sajnos semmit nem tudsz csinálni. Ha szólsz max leb...szik neked egy pofont, szóval még úgy is te húzod a rövidebbet. A rendőrök is max megintik vagy ilyesmi. Elköltözés??
2009. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát, köszi a válaszokat! A közös képviselő eléggé lekvár ember, ráadásul pont ő a rendbontó szomszédja...azért majd megemlítem neki. Elköltözni nem tudunk. Rengeteg pénzt öltünk a felújításba, és hát apósom lakása, nem mi rendelkezünk vele.
2009. febr. 3. 08:14
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Én is jártam hasonló cipőben. Próbálj meg szerezni magad mellé a házból valakit, akit szintén zavar.

Én szóltam a közös képviselőnek, nem értem el vele semmit.

Aztán szép nagy betűkkel írtam egy pár sort a faliújságra, hogy magára ismerjen, persze nem neki címeztem, hanem a lakótársaknak általánosságban. És ebből egy példányt bedobtam csak neki, név nélkül. Mellé kinyomtattam a jogtárból a társasházakra vonatkozó törvényt. Ez valamennyire hatott, mert már legalább éjszaka nem zajongtak.

A másik tervem az volt, hogy a közelgő lakógyűlésen mindenki előtt elmondom a problémám szemből szembe, de nem jött el.

Megkérdeztem egy rendőr ismerősömet mit tegyek, ő azt javasolta, tegyek pillanatragasztót a zárjába, majd észhez kap. Ez lesz a következő ha újra kezdi.

2009. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg hívj rendőrt és mondd el, hogy a baba sem tud aludni... Ki fognak jönni- velünk is történt ilyen. Nem ezt látom én gondnak, hanem azt, hogy a rendőr után kereken 2 napig lett csend, aztán kezdődött minden előlről.:S


Azt a pofont megnézném, ha így reagál egy szomszéd- ne írjunk már rémségeket...:S

2009. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjed sem mer felmenni?

Én nő vagyok, de ha a babám nyugalmáról lenne szó, leszedném a fejét a "kedves" szomszédnak.

Ne legyetek nyuszik, szóljatok neki, vagy tényleg hívjatok rendőrt!

2009. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
a rendőr nem ér semmit se,nem mindenki ijed be tőlük,legtöbben csak nevetnek rajtuk,csak személyes megbeszéléssel lehet megoldani.
2009. febr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

A férjed "dolga", hogy megteremtse a biztonságot Nektek (Neked és a babának). Ha ő nem megy föl szólni, senki sem fog!

Én biztosan fölmennék, (lehet, hogy több szomszéddal egyszerre) és akkor hívnék/hívnánk rendőrt, ha ezután is folytatódna a ribillió.

Legyetek bátrak és kommuniktívak! Beszéljétek meg a szomszédokkal a helyzetet, és együtt reagáljatok, úgy nem mer semmit csinálni!

2009. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!