Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a panel...

Mit csináljak, hogy a panel lakásunkba ne legyen büdös bagószag a lépcsőházban dohányzó "kedves" lakóktól?

Figyelt kérdés
Hiába van csukva az ajtó, bejön a bűz, ráadásul szellőztetni sem tudok rendesen, mert az alattunk lakó is folyton füstöl az erkélyen v. a konyhaablakban, uh. onnan is bejön :((
2011. jan. 20. 20:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
44%
Szia,nem egy helyen lakunk? :-)Nálunk a házban pont ugyanez van!De hiába is szólnánk a gondnoknak,ő is a lépcsőházban,liftben dohányzik!Undorító,gusztustalan!
2011. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sosem értettem,hogy tud valaki a liftben elszivni egy cigit..mármint úgy,hogy nem hal meg mire leér a 10.ről :D

Amúgy a gyertya jól elveszi a szagokat,vagy valami kellemesebb illatú füstölő.

Persze a legjobb megoldás az lenne ha mindenki a saját erkélyén/lakásán/lakótömb előtt dohányozna, de sjanos nagyon sok a primitiv ember.

Egyébként én is dohányzom,de eszembe nem jutna a lépcsőházban vagy a liftben rágyújtani..egyszerűen parasztság

2011. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet ilyen gumiszigetelést rárakni az ajtóra? Hátha az jobban zár (légmentesen :D).

Egyébként nem értem, hogy engedheti meg magának bárki a liftben dohányzást, az elvileg mindenhol tiltott :S

Azzal nem tudom, mit lehet kezdeni, ha a szomszéd ablakából átjön a füst, mivel a saját lakásában nem tilthatod meg neki, hogy rágyújtson :S

2011. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szigeteléssel lehet próbálkozni, valamennyit segít. Egyik ismerősnél a wc volt tiszta bagószagú, az alattuk lakó ott szívta, a cső mellett meg feljött. Amennyire csak tudták szigetelték, jelentősen csökkent a szag.
2011. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha valaki pont a szinteden bagózik, és épp rajtakapod, akkor megkérheted, hogy ugyan már, menjen ki a levegőre és ott szívja.

mondjuk ha bepöccen rád, akkor annak is te iszod meg a levét...


az ajtót amennyire tudod szigeteld, és ha tudsz, akkor gyakran csinálj kereszthuzatot.


én is bagós vagyok, de kizárólag az erkélyen szívom, mert iszonyat igénytelenségnek tartom a zárt térben dohányzást.

2011. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Raktam már ki a lépcsőházba egy A4-es papírt, hogy ugyan már, nem itt kéne bagózni, de rendszeresen leszedi az a p...t.

Ráadásul kisbaba van nálunk és hát nem akarom, hogy ő is belélegezze. Nálunk senki sem dohányzik szerencsére.

Legszívesebben elköltöznék.... :((

2011. jan. 20. 21:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor költözz el, mert semmit sem tudsz tenni!
2011. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szigeteles a jo megoldas, ha koltozni nem tudsz. A fustolok es a gyertya a babanak nem lenne jo, s talan meg Nektek sem.

Viszont lehetne parologtatni gyogynovenyeket, mint kamilla, rozsa, citromfu pl.

2011. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a házirend tiltja a lépcsőházban dohányzást. A lakógyűlésen próbáljátok kiegészíteni ezzel a ponttal, gondolom más lakókat is zavar.
2011. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

még egy dolog jutott az eszembe.

ha valahogy megoldható, akkor valami füstjelzőt kéne beszerelni, és kiírni, hogy ez a készülék beriaszt, ha füstöt érzékel, jobb vele nem ujjat húzni :D

mondjuk tény, hogy pénz, de lehet, hogy van olyan, ami olcsóbb, és mondjuk nem víz jön ki belőle, nem is a tűzoltókat riasztja, de mondjuk beindít egy iszonyat hangos szirénát, ami a ház többi lakójánál is kivívja az ellenszenvet a bagósok ellen.

2011. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!