Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Muslicákat szobanövényekről...

Muslicákat szobanövényekről hogyan tudom kiírtani?

Figyelt kérdés
Rengeteg muslica szálldogál a lakásban, elég kellemetlen, ha vendégek jönnek és persze nekünk is... Azt már észrevettem, hogy azokon a szobanövényeken vannak, amelyek a szekrény tetején vannak, a földön lévők általában szárazabbak. Tápoldattal ilyenkor szabad egyáltalán locsolni? Tudom, hogy a tél miatt is kellene, de nem tudom, hogy még több lesz-e rajtuk. Zuhanyoztatni lehet télen? Attól eltűnnek? Vagy van valami jobb megoldás, vegyszer vagy praktika, amivel kiírthatnám őket?
2008. jan. 25. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előszöris nagyon laposan nézz körül, hogy mire is jönnek azok a muslicák. Kicsit durván hangzik, de valami "rohad" a lakásban. Tüntess el minden olyan ételt (gyümölcs, csokoládé, keksz) amire szeretnek rájárni. Mindent a hűtőbe! A növényeket nyugodtan zuhanyoztasd le, télen sem árt nekik csak aztán ne nyisdd rájuk pl: az ablakot, teraszajtót mert akkor megfáznak és ... Ha dohányzol vagy kévázol gyűjtsd össze a hamut vagy a kávézaccott és terítsd be vele a virág földjét. Mindkettő hatásos mindegy, hogy muslicáról vagy levéltetűről van e szó. Nekem ez bevált, tapasztalatból mondom.
2008. jan. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyen gondom ,úgy sikerült megoldani hogy befújtam a növény és ahol a muslicák voltak csótányirtóval.Az több hétig hatásos,és a közben kikelőket is folyamatosan elpusztította.Megszünt a probléma.Arra figyelj hogy nesokat fuj a növényre egyszerre,mert azt megsínyli.
2008. jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Rossmannban kapható sárga színű ragacsos lapkák és ezket kell a virág mellé tűzni és pár nap múlva tele lesz bogarakkal a ragacsos lap.
2008. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz! A kávézacctól egyszer nekem kipusztultak a növényeim.
2008. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!