Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Falra szerelhető elektromos...

Falra szerelhető elektromos hősugárzó alkalmas fürdőszoba fűtésre?

Figyelt kérdés
1000/2000 Wattos, most akciós az Intersparban. Megoldást keresünk, mert a picit nem sokáig fogjuk tudni kiskádban a szobában fürdetni. Nem túl nagy fürdőszoba, kb. 3,5 m x 2 m-es. mivel fűtsük, hogy ha csak fürdés idejére is, de hamar átmelegedjen? az ilyen fali hősugárzó alkalmas? nem lesz zárlatos a vízgőztől bármiféle elektromos eszköz? ha ez a veszély nem áll fönn, nem jobb az infrás?
2011. jan. 21. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvileg én majdnem biztos vagyok benne, hogy lehet fürdőszobában is használni. Attól függ, hogy milyen IP védettségi besorolású. Ez általában a dobozon is rajta szokott lenni.

Az IP utáni második számjegy adja meg a folyadékok elleni védelmet az alábbiak szerint:

* 0 - Nincs folyadékok elleni védelem.

* 1 - Függőlegesen eső vízcseppek elleni védelem. Pl.: kondenzáció, páralecsapódás.

* 2 - Függőlegestől eltérő 15 fokos beesési szögig véd a vízcseppektől.

* 3 - Függőlegestől eltérő 60 fokos beesési szögig véd a vízcseppektől.

* 4 - Fröccsenő víztől véd - korlátozottan vízálló.

* 5 - Alacsony nyomású vízsugártól, minden irányból véd - korlátozottan vízálló.

* 6 - Ideiglenes vízbemerítéstől véd (pl.: hajó fedélzetén) - korlátozottan vízálló.

* 7 - 150mm és 1000mm merülési mélységig vízálló.

* 8 - Nyomás alatt, is hosszú ideig vízálló.

2011. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, bár talán nem mindegy, milyen. Mindenesetre én jártam már olyan házban, ahol így fűtötték a fürdőszobát, szóval a megoldás létezik, az biztos.
2011. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

megnézetem a honlapon, ügye erről a Hauser 9.900,- huf-ról van szó?


nekünk is hasonlónk van. bőven jó lesz. kb. 2 perc alatt fog lerobbani a hajatok a hőségtől...

értelemszerűen magasra, minnél távolabb a víztől kell szerelni és lefelé irányítani.

2011. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!


igen, kedves utolsó válaszoló, erről a termékről van szó és köszi a biztató szavakat :-)

nem túl drága egyébként? mármint egy ilyen használata nagyon megnyomja havi szinten a villanyszámlát?

2011. jan. 21. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:
ez egy 2 kW ketyere, ami azt jelenti, hogy egy órai használat kb. 100 huf. ezzel lehet számolni.
2011. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez így átlátható akkor :-)


mondjuk a villanyszámla a baba érkezésével amúgy is a csillagos ég :-D

2011. jan. 23. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Megvettétek? Milyen?
2011. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem vettük meg és asszem most ki is marad :-( no lóvé :-(((


de fogunk vmi ilyesmit beszerezni hamarosan és majd írok. ha esetleg ti vesztek, írd meg azért bátran, h bevált-e ;-))

2011. jan. 24. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:

én vettem egyet.


két típus van, egy egyik 10e a másik 14e.


a 10e, az egy teljesen egyszerű szerkezet, 3 fűtési fokozattal csak venti/1000W/2000W és időkapcsolóval 0,5-7,5 óra között állítható fél órás lépésekben. távirányítót adnak hozzá, nem kell a készülékhez érni (meg amúgy is 180 cm magasra kellene szerelni alapból). villásdugóval van szerelve, kb. 1m kábellel. (nincs rajta piszkálásvédelem, úgyhogy kb. 10 perc kicserélni a kábelt) két csavar tartja a falon.


a drágábbnak csak a dobozát néztem, annak beállítható hőmérsékletszabályozója van, kis panelon kiírja az elején a hőmérsékletet (mint egy klíma beltéri egység, úgy néz ki mind a kettő). az is távirányítós.


2 db AAA elem kell a távirányítóba, nem adják hozzá, külön kell venni. (meglepi, bár nekem eszembe jutott a garancialevél érvényesítésénél utánanézni, úgyhogy nem volt gond.) de az előlapról is lehet vezérelni.

2011. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! és használat közben milyen? hatékony? jól fűt?
2011. jan. 25. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!