Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás bérbeadásnál mindig...

Lakás bérbeadásnál mindig kell adózni?

Figyelt kérdés
Örököltem egy lakást, a többieket hitelből kifizettem . Eladni nem tudom mert a Chf hitel elégé felment, és ha üresen áll akkor is kell a közös költséget , meg a fűtést fizetni. Ha kiadnám bérbe az ingatlant, és a szerződésben a bérbevevő vállalna a rezsi /40 e/ + a hitel /fixen 40e/ fizetését / a környék árai alatt van/ ezután kellene adóznom ? Mert akkor ugyan ott vagyok, hogy én fizetek rá megint . Jó ötletnek nagyon örülnék!
2011. jan. 21. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos igen,kell adóznod.Még a rezsi után is.Az adóbevallásban külön rublika van erre:ingatlan bérbeadásából származó jövedelem.A rezsi után csak akkor nem adózol,ha bizonyíthatóan te fizeted.Lehet,hogy változott valami tavaly ez ügyben,de egy évvel korábban még engedélyhez kötött tevékenységnek is számított,külön adószámot kellett váltani rá.Kérdezd meg az APEH-nél.A jó ötlet az az,hogy,ha még engedélyköteles,akkor váltsd ki az adószámot,max nem vallasz be jövedelmet.Ha valaki feljelent ezt is megbüntetik, (sajnos,én így jártam,sőt...)de jobban büntetik az engedély nélküli tevékenységet,mint az adóelmaradást.
2011. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jan. 22. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!