Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ablakot cseréltek nálam,...

Ablakot cseréltek nálam, műanyagra. Gelaan típusút rendeltem,6 kamrásat. De csak az egyik ablakom lett ilyen márkájú, a másik Triumph. Erről csak akkor értesültem, mikor hozták beépíteni. Jár nekem vissza vmennyi pénz? Hogy tudnám behajtani?

Figyelt kérdés
Mikor reklamáltam, azt mondták, az olyan kicsi, hogy oda nem fér be a G.Érdeklődtem a paraméterekről, azt mondták, ez is 6 kamrás, a neten viszont 5 kamrásként találtam. Nem tudom bebizonyítani az igazamat, ha egyáltalán igazam van.Szerintük ugyanannyi a listaár, nem jár vissza semmi.
2011. jan. 24. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna átvenni. De ha még nicns beépítve és úgy rendelted, akkor megillet az elállás joga elvileg, mert nem személyesen vetted az ablakot.
2011. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos átvettem, be is építették. S ha a Fogyasztóvédelemhez fordulok? Mennyi idő alatt évül el a reklamálás joga?
2011. jan. 24. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy ablakos:


Mi az,hogy a Gelan nem fér be?Az ablakot akkorára gyártyák amekkora kell.A Triump pedig egy sokkal rosszabb minőség, kalap sz*r.És olcsóbb is.Ha alá van írva a szerződés-átvételi lap akkor nincs mit tenni.

2011. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ez necces. De ha nem jó, akkor miért hagytad, hogy beépítsék??? :O

Na mindegy, a fogyvéd jó ötlet, próbáld meg.

Nem tudom, menyni idő alatt évül el a reklamálás, ameddig garanciát vállaltak a termékre. Mégis azért érdemes mindenképp minél előbb intézkedni, mert lehet, hogy ez is egy olyan lehúzós cég, amit megcsináltak, beraktak 50-100 vacak ablakot, aztán felszámolják. Akkor meg már futhatsz a pénzed után...

2011. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szemét cégről van szó, anyukám felügyelte a munkát, mert én dolgoztam.Számlát nem is adtak, csak egy szállítólevelet, aztán azt hazudták, hogy itt hagyták nála a számlát.A pénzt viszont átvették.(A számlát és a garancialevelet azért megszereztem.)A méretre hivatkoztak az egybeépített ablaknál.A konyhai normál méret, a kamrai picike, e kettő egyben van, s azt mondták ezt nem lehet így legyártani Gelanból.Annyira kihasználják, aki nem ért hozzá!
2011. jan. 24. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi anno amikor elég nagy gondunk volt a nyílászárós céggel és nem akartak kártérítést fizetni, meglebegtettük nekik,hogy esetleg feltesszük a történetet a netre, vagy név nélkül beleíratjuk egy újságba. Szóval tudunk negatív reklámot csinálni, ha akarunk! Ez hatásos volt!
2011. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

19:03 -as vagyok.


Annyit még lehetne csinálni,hogy van a Magyar Kereskedelmi és Ipar Kamara(MKIK)(Bp.V.ker Kossuth tér) és ott rálehet pirítani a cégre,nem gyengén.

2011. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szuper ötletek, köszönöm!

Szerződés, illetve átvételi lap nincs, nem is volt.Hivatalos árajánlat van, szállítólevél, számla, garanciapapír.(Nagy nehezen megszereztem.)Egyoldalú szerződésmódosításról van szó, - bár szerződés nincs- csak megállapodás, én azonban nem ezt rendeltem. Nem kellett volna átvenni tényleg, és nem nem engedni beépíteni.Nem tudtuk, hogy ez rossz minőség. S hozták, méretre legyártva.

2011. jan. 25. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!