Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Süllyesztett garázs előnye,...

Süllyesztett garázs előnye, hátránya? Tapasztalat? A terepszinttől kb.150 cm-re lenne az alja.

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó szigetelés szükséges.
2011. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hegyen lakunk, de a tavalyi sok esőtől beázott -> nagy lett a páratartalom -> minden penészes lett, még az is, ami magasan a szekrényen volt. A talajvíz (hogy hogy?) is feljött. A szigetelés valóban nagyon fontos, de az is, hogy köss rá biztosítást. Nekünk is rendesen voltak a biztosítók, kifizették a felujítást, ha nem tették volna, úszott volna minden. Van lent egy futópad is, az is teljesen tönkrement a víztől és a penésztől. Még így ennyi idő után is vannak foltok, ahonnan ecettel sem lehet kivakarni. Ennyi a hátránya, előnyeit gondolom nem kell ecsetelni.
2011. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az utcában mindenkinek van pincéje kivéve nekünk, így mindenki szenved a talajvíztől csak mi nem. Azután jött egy fiatal pár 2 éve és házat építettek. Mondták a lakók, hogy nehogy pincét vagy garázst csináltassanak a ház alá, de építettek mondván, hogy majd az új anyagok meg jó szigetelés... Azóta már párszor elöntötte őket is a víz, pedig saját szememmel láttam, hogy jól szigetelték. Azt még hozzá tenném, hogy völgyben lakunk. Én semmi pénzért nem csináltatnék, az előttem szóló is írta, hogy még dombon sincs biztonságban a pince.
2011. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi években valóban nagyon megemelkedett a talajvíz szintje. Hacsak nem medenceszerűen építed (gondolok itt a szigetelésre) biztosan beázik - ha nem az esővíztől akkor majd a talajvíztől. El tudod képzelni milyen nyomása van a víznek 150 cm mélyen? Nálunk is új házat építettek, olyan egy szinteset de pincével. A pince szigetelése a vártnál is jobban sikerült, mert mikor "feljött" a talajvíz nem öntötte el a pincét, de megemelte az egész házat mint egy hajót.

Továbbá nem értem minek építenek ilyen süllyesztett garázsokat olyan házak alá, melyek az úttól 3-4 méterre vannak felépítve. Ugyanis az utat vagy a járdát nem bonthatod meg, a 4 méter viszont kevés a megfelelő garázslejáratnak 150 cm mélyre. Nem csak a téli csúszkálásra gondolok mikor a havas-jeges feljárón lehetetlen feljönni a garázsból, de főleg arra hogy hacsak nem kis Suzukid van hanem kissé komolyabb járgányod ami hosszabb, akkor biztosan fennakadsz az autód aljával a járdaszélen lemenetkor.

Mindenesetre én a garázst az út szintjére tenném pl. azért is mert ha zuhogó esőben hazajövök a nagybevásárlásról, kényelmesen behajtok a garázsba és az autóból a cuccot szárazon tudom behordani a spájzba vagy konyhába a belső ajtón, s nem kell pl. lépcsőn hurcolni a sok üdítőt meg krumpliszsákot.

2011. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Az a helyzet, hogy nem adtam építkezésre a fejem, hanem egy eladó "használt" ingatlant nézegettem, ami minden szempontból megfelelne nekünk, de van egy ilyen süllyesztett garázsa. A jelenlegi tulaj szerint 10 év alatt 2x ment be a víz a garázsba. Van előtte egy akna, ami a csapadékvizet gyűjti, ennek ellenére ez a tényező nagyon elbizonytalanít abban, hogy megvegyem-e a házat.
2011. jan. 27. 09:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ha majd jön a talajvíz, akkor azon az aknán nem lefele de felfelé fog jönni a víz. Soha az életben nem tudod majd elszigetelni, mert ha nem a falon akkor a padlóból fog feltörni a víz akár szökőkútként. A ház alatt meg ugye lehetetlen szigetelni. A haveromnál is pont ez a probléma (ugyanilyen garázs) hogy az alagsorban az összes fal alja nedves és penészes. Igen ő is "készen" vette a házat.


Meggondolnám még.

2011. jan. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 doboszoli ***** válasza:
100%

A víz ellen nincs megoldás.

Van még egy óriási hátránya: a feljáró síkosságmentesítése.

Reggelente kezdőprogram kiállás előtt, hacsak nem fűtött a kijáró.

Nagyon meggondolandó. A jó pince áldás, a vizes idegölő.

Nekem talajszinti garázsom van épületen belül. Hálistennek.

2011. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Dombon lakom, de vizes a pince. Ezen a télen volt, hogy 30 cm víz állt benne. Ha szivattyúzom újra megtelik, félő, hogy közben mossa is a talajt, ha benne hagyom, kiegyenlítődik a nyomás.

A magam részéről 0 % pont alatt csak alap!

2011. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Nálam az egész ház alatt pince van, de jól lett leszigetelve annak idején, így nem is jön fel a víz!!!


(A vízóra magasabban van és áll benne a talajvíz.)


Amennyiben időnként feljön a talajvíz, annak látható jelei vannak a falakon!


A garázs előtti aknába, meg egy szivattyút kell tenni a biztonság kedvéért.

2011. febr. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A vízen kívül az ajtóra is figyelni kell. Hallottam olyat, hogy vmi gerendától sem felcsúszós sem nyitható ajtót nem tudtak feltenni évekig egy szőnyeg lógott a nyíláson.
2011. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!