Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A ház felújítási költségét is...

A ház felújítási költségét is az albérlőnek kell kifizetni (panel ház)? Vagy csak az üzemeltetési költség (villany, szemétdíj, takarítás) kérhető el közös költségként? Van erre vonatkozóan valamilyen szabály?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Felújítási költséget a tulajdonosnak kell fizetni.
2011. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jan. 28. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért megegyezés kérdése. Lexarom, hogy szokás, ha valaki a lakásomban akar élni, annak nem fogok fizetni semmit, mert ő az albérlő, ő állja a lakás költségeit.
2011. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

19:03... az azért nem egészen jogos részedről... Ha felújítják a házat, kérhetsz több díjat a minőségre való tekintettel, úgy kb 2ezerrel... De a felújítással, hőszigeteléssel, új ablakokkal ellátott lakásod értéke nő, azt ne a használón verd le, mert még csak nem is olyan dolog, amit elhasználhat.

Kérdező: ha ki akarják veled fizettetni, ints be neki és távozz, ha teheted.

2011. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, mi ez a felújítási díj, ugyanis semmiféle hőszigetelés, új ablakok nincsenek, sőt, csukott ablak mellett leng a függöny, úgy húz a szél. A főbérlő azt mondta, hogy X összeg a közös költség, ezt tudomásul vettük, fizettük is, majd kijött egy elszámolás, amelyen fel van tüntetve valamiféle felújítási költség. Ezt úgy érzem, nem nekem kellene kifizetni, különösen a fenti körülmények miatt.
2011. jan. 28. 19:23
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Vannnak dolgok amik kötelességei az albérlőnek,ha tetszik ha nem.Max. a gerinctelen köcsö.ök nem tartják be.Nem csak elkérni kell a pénzt hanem ha valami baj van akkor kicseréltetni.Ha valami nem tetszik el lehet küldeni az albérlőt.Szerintem ha jol választja meg az albérlőt a tulaj akkor nincs olyan gond h lelakja a házat vagy szemétdombot csinál belőle.Ha bármi felmerül a házzal kapcsolatban úgy a tulajdonost terheli a költség,azaz ha le akarják szigetelni a panelt és megszavazzák a lakok akkor a tulajdonosnak kell fizetni nem a bérlőnek.Ha elromlik a bojler a lakásba a tulajdonosnak kell fizetni nem a bérlőnek.Vannak jogilag kötelezettségei.Ismerösék leáztak és a biztosito kifizette a föbérlőnek,ki lett festve és a föbérlő kifizette.De van ellentétes eset is amikor a szomszédomnak a föbérlője a pénzt felvette de azota se festette ki,igazábol pofátlanság kérdése.De ilyennél nem kell lakni.Amúgy be is kellene jelenteni a bérlőt és adot fizetni utána szóval ha valaki még be sem jelenti és hepciáskodik könnyen megütheti a bokáját.Szerintem amúgy a legjobb ha kölcsönösen jo a viszony a két fél között és akkor nicnsenek gondok.Nálunk ha a bojler elromlik kifizette a föbérlő,mikor elromlott a villanykapcsolo(ki kellett cserélni)egyértelmüen nem dugtam az orra alá a számlát h na vettem egy kapcsolot meg a szerelési ktg-et fizesse ki hanem megcsináltattam én.De vettem már szigetelöanyagot az ajtora is(kis dolgok de szivesen veszem mert benne lakom és rendes a tulaj).Majd tavasszal festve lesz és találtam ismeröst aki potom pénzért kifesti és igy a föbérlö is jol jár és mi is,kölcsönösen segitjük egymást és nem a lehuzásrol szól a dolog.A tulajdonosnak szavatolnia kell, hogy a lakás átadásakor alkalmas a rendeltetésszerű használatra, valamint nem gátolhatja a bérlőt jogai gyakorlásában. Továbbá köteles megőrizni a lakás állagát, illetve biztosítani rendeltetésszerű használhatóságát. Vagyis gondoskodnia kell az épület karbantartásáról, a központi berendezések üzemképes állapotáról. A bérbeadó az azonnali beavatkozást igénylő munkákat haladéktanul, míg az azonnali beavatkozást nem igénylőket az épület karbantartásakor vagy felújításakor köteles teljesíteni.
2011. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Velem fizettettek valami felújítási költségek, azt mondták, ezt a bérlőknek kell fizetni. Holott amíg ott laktunk, a lakáson semmiféle felújítás nem történt, maximum annyi, hogy a szekrényen levő rossz zárakat MI! megcsináltuk. Egyébként a lakást ugyanolyan állapotban adtuk vissza, ahogy megkaptuk.

Az előzetes megegyezéskor erről nem szólt senki.

Lehet, hogy ez így törvényes, vagy így szokás, de nekem valahogy igazságtalannak tűnik.

2011. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19:27 vok...első mondatomban helyesbitek nem az albárlőnek kötelessége hanem a FŐbérlőnek(tulajnak)...
2011. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
a felújítási költség a közös költség része mindenhol, ez gyűlik és a közös helységek javítása/felújítására van fordítva (égőcsere a lépcsőházban pl, de akár szigetelés is).... megegyezés kérdése ki fizeti, ha szerződéskötéskor vállaltad, hogy fizeted a közös költséget, akkor ne firtasd, hogy miből áll ;)
2011. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nanana. A közösköltségnek a panelprogramos felújítás nem része,attól,hogy ugyanoda kell fizetni. A felújítás(és itt nem a bérlö által tönkretett dolgok javítására gondolok) a tulajt terheli. Persze van aki megpróbálja sunyiban a bérlöre verni,de nem jogos! Ennyi erövel ráhúzok egy szintet a házra, aztán ráverem a költségeket a bérlöre :D
2011. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!