Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán! Mitől lehetek...

Gázkazán! Mitől lehetek biztos abba? Hogy a keringető ment tönkre a kazánban? És mennyibe kerül kb megcsináltatni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem keringet a keringtető, akkor nem melegednek a radiátorok, a kazánban viszont túlmelegszik a víz, ezért a bekapcsolás után hamar folyton lekapcsol. Ezen kívül lehet furcsa hangja is. Hangos, vagy szokatlanul halk.

Hogy mennyibe kerül, attól függ, hogy mi a baja. Lehet hogy csak megszorult a tengelye. (Az elején lévő nagy csavart kell ilyenkor tekergetni.)

Ha nem javítható, akkor egy új szivattyú kb 20eFt. (Mérettől, márkától függően lehet eltérő ér is.) Vagy van olyan típus is, ami energiatakarékos és sokkal kevesebb áramot használ, mint a hagyományosak. Hosszútávon ez jobban megéri. Igaz nem olcsó. Én két hónapja vettem egy ilyet a fűtésrendszer átalakításához. 40e-be került.

Kicserélni a régivel nem egy nagy ördöngösség. Ha van egy kis műszaki érzéked, Te is megteheted. Csak arra kell figyelni, hogy a csőcsatlakozó átmérője és a szivattyú beépítési hossza ugyan az legyen. (De ez sem fontos minden esetben, mert pl a Grundfos szivattyúk háza általában szabvány méretű, így elég csak a szivattyúfejet kicserélni négy imbuszcsavarral.)

Hogy a szerelő mennyiért cseréli ki, vagy állapítja meg a pontos hibát azt sajnos nem tudom.

2011. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!