Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » ALDI-ban kapható EUMIG páramen...

ALDI-ban kapható EUMIG páramentesítőről van valakinek tapasztalata? Leírás lejjebb.

Figyelt kérdés

* kompakt, nagy teljesítményű szárítókészülék

* használható nedves pincékben, nyaralókban, új épületekben stb.

* relatív páratartalom-kijelzés

* teljesítmény: max. 20 l/24 óra

* időzítő rövid használathoz: 2, 4 vagy 8 óra

* folyamatos vagy automatikus használat lehetséges

* víztartály: 5 liter

* lefolyócső-csatlakoztatási lehetőség folyamatos használat esetére

* légkeverő funkció és levegőtisztítás beépített filter segítségével

* ruhaszárító funkció

* állatszőr-, bolyh- és porszűrő

* túlfolyás elleni védelemmel

* 400 W


Ezt írják az újságban. Szimpi a 3 év gari, és a hasonló teljesítményű egyéb gépekhez viszonyítva az ára is elfogadható.

Fűtési szezonban a hideg falakon és az ablakokon van páralecsapódás. Ezt szeretném megszüntetni 60 m2-es lakásban.

Vélemények?

Esetleg a konkrét típust ismeri valaki?


2011. febr. 1. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi az ára ? Nagyon komolynak tűnik !

Én akarok venni valamilyet,De a Sencorra nincs 35e ft-om.

Fizu után akarok menni a METRO-ba,ott most 3-tól ugyanennyi a Solac,mint a linken.

[link]

2011. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amit küldtél linket, azon totál más gépek vannak.

A SOLAC napi 0,3 liter vizet szed össze maximum. Ez legfeljebb egy gardróbba vagy spájzba jó.

A SENCOR már valamivel jobb, 10 liter/nap. Ez is csak max. 15-20 m2 területű helyiségbe jó, az energiafelhasználása azonban 650W!!! Több mint másfélszer annyi, mint amit én írtam. Gari 2 év!

Az ALDI-s 20 liter/napot tud, 400W energiafelhasználás mellett. Az ára:39.990 Ft. És nem elhanyagolható a 3 év garancia.


Ha javasolhatok valamit: gondold át, mekkora helyiségbe kellene, és mennyi a felesleges pára. Gyanítom, hogy a SOLAC nem sok mindenre való. Inkább valami gyerekjáték, ha egy lakás párájától akarsz megszabadulni.

2011. febr. 1. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
bár a 3 év gari tényleg jól hangzik, ha totálisan bedöglik a gép, akkor cserélik. Viszont tapasztalatom az (nem biztos hogy konkrétan az EUMIG), de más páramentesítőknél, hogy 20 literes és 20 literes között is van különbség. Tehát egy drágább (én a reális árát 70-80 ezer között határozom meg), szintén 20 literes lehet hogy többet szív. Hogy ezt miből tudom? A nálunk bérlehető gépek (20 literesek) ugyanazon helyen és időpontban voltak működtetve mint egy barkácsáruházi, olcsóbb de szintén 20 literesnek mondott készülék. És a bérelt (komolyabb, a fenti EUMIGnál drágább gép) legalább másfélszer annyit szívott mint a másik. Ez egy konkrét megtörtén eset, amit az egyik bérlőnk mesélt el. szóval kérlek ne pontozz le, mert ezzel ne arra akarlak rávenni, hogy nálunk bérelje, csak azt tisztázni, hogy a drágább gépek általában tényleg többet szívnak, még hasolnló gyári paraméterek mellett is. Még egy fontos tanács: figyeld azt is hogy a megadott párakivonás (20 liter) milyen érték mellett van megadva. Jellemzően 80% páratartalomé s30 fok mellett elérhető párakivonást adják meg, de láttam már olya (szerintem etikátlan) értéket, ami 90% és 35 fok mellett van megadva, vagyis nem a gép jobb hanem a paraméterek túlzóak. Értelemszerűen bármely gép több vizet von ki egy 90% páratartalmú levegőből mint egy 80%-osból.
2011. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont ma vettem egy ilyet, ugyan ott. Le volt akciózva. Gondolom ilyenkor, mikor már a nyár jön, annyira nem kelendőek a páramentesítők.

Ki is próbáltam. Szerintem nem gyenge a ventilátora, elég erősen fúj. Sőt van rajta ruhaszárító funkció, akkor még nagyobb fordulatszámra kapcsolja a ventilátort.

Hagytam járni kb 10 percig. Ez alatt ~21°C és 65%-os pártartalom mellett saccra fél-egy deci vizet összegyűjtött. Úgyhogy hatékonynak tűnik.

2011. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tiano válasza:

Az Eumig egy patinás osztrák cég. [link]

A gép nagyon hatékony, használjuk. Olcsóbb, mint a kategóriájában a többi, amik mind 20L/nap teljesítményűek, ráadásul a 41dB hangszintje is alacsonyabb. Nem azt mondom, hogy halk, mert a ventije elég erősen fúj, de a 20L/nap ezzel jár. Egy ilyen készülék 400W-ot eszik, ami napi 4 órás használat mellett 47Ft-os br. kWh árat alapul véve, 30 nappal számolva 2256 Ft. (0,4x4x30x47)

Szerintem jó választás.

2012. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kapokgeza válasza:

Már 1 éve használjuk családi házban. Megmértem: páraelszíváskor 250-260 W -ot fogyaszt.

Napi 2*2 órát megy max, így egy hónapban a fogyasztása 1 db Ceresit tablettának felel meg :-) Ezért is vettük.

Nagyon meg vagyunk vele elégedve. Klíma nálunk is van a nappaliban, de ezt ide-oda tudjuk vinni (háló, fürdőszoba, stb.) 2 óra alatt leviszi 65% -ról 58%-ra egy 30 nm-es nappaliban 23 C-on.

2012. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1,5 év használat után írok ismét.

A készülék jól működik továbbra is. Egyedül a gombokon lévő fóliaszerű borítás hasadt ki, pedig nem volt agyonhasználva. Persze a használhatóságát nem befolyásolja, csak csúnya így.

Meg egy időben valami nagyon berezonált a gépben. De azóta magától megjavult.

2012. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!