Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Legálisan ottfelejtett szemét...

Legálisan ottfelejtett szemét elszállítása?

Figyelt kérdés
A nyaraló szomszédom elküldte a bérlőit ami érékük volt vitték, a sok hulladékot meg az utcán felejtették majd elvisszük jelszóval. Már hiába hívja őket a telefont sem veszik fel.... Egyszóval bosszant hogy a házam előtt mindig kerülgetnem kell más szemetét. Most kinek szóljak ? Meddig tart egy ilyen állapot ?
2011. febr. 3. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a szomszédod sajnos bebukta, neki kell gondoskodnia a szemét elszállításáról (konténer-rendelés, vagy beviszi a telkére és hetente, apránként berakja a kukába, ha kommunális jellegű a hulladék). Ha a közterületfelügyelet intézkedik, még bírságot is kiszabhatnak, úgyhogy jobban jár, ha mielőbb maga elrendezi a szemétkupac sorsát.
2011. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De talán lett megoldás... Remélem.

Reggel mérgemben kihívtam a rendőrséget, szó se róla 10 perc alatt ott voltak. Elmondtam nekik ,hogy a szomszéd albérlő akinek "személye ismert" hordta adó a hulladékot és állítólag nem hajlandó elszállítani. A rendőrök azt mondták szabálysértési eljárást indítanak ellene, és szerintük nem olcsó dolog az önkormányzati elszállítás, meg a kiszabható bírság.

2011. febr. 4. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez is egy megoldás, de lehet, hogy nagyon kibabráltál a szomszédoddal.

Adózott az albérleti díj után, vagy feketén volt kiadva? Ha egy kicsit unatkozik valaki a rendőrségen, továbbíthatja a kérdést az Apehnak (nem feltétlenül történik meg, a rendőrökön múlik) és akkor megkapirgatják szegény szomszéd utolsó 5 évi bevallásait. Fizethet ő is büntetést és a kamatos kamattal terhelt adót is.

2011. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom ,hogy adta ki. Itt nagyon nem ez a lényeg !!! Vagy ez talán mentesít másokat a hulladék lerakása alól, lehet az akár nemzetiségi csoport is ..???
2011. febr. 4. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, természetesen nem mentesíti, félreértettél. De bajt nem okoznék a szomszédomnak, mondjuk mi elég jó viszonyban vagyunk a mieinkkel. Ez olyan "felnyomós" intézkedés volt.

Előbb beszéltem volna a tulajjal, hogy takarítsa már el a hulladékot, ne várjon a láthatóan lelépett, nemtörődöm albérlőire. Mellesleg meg lehet jegyezni, hogy ha a közterületesek találnak rá, sokba fog kerülni. Aztán, ha erre sem reagál, akkor fel lehet nyomni a rendőrségnél vagy a közterületeseknél, de egy esély mindenkinek jár.

Most már ne agyalj rajta, ami történt, megtörtént. Végtére is a szomszédodnak lett volna ideje elrendezni a kupac sorsát.

2011. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!