Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A régi "Radal" típusú (alumíni...

A régi "Radal" típusú (alumínium) radiátorokkal hogy számoltátok ki, hogy mekkorák kellenek egy-egy helyiségbe? Bármilyen tapasztalat érdekel!

Figyelt kérdés

Új rendszert szeretnék építeni,de régi hozzávalókkal.(vegyes tüzelésű kazán,jó vastag csövek,régi alumínium radiátorokkal,mert ezekkel meg voltunk elégedve)

Egy 95 négyzetméteres magánházról van szó,átlagos nyílászárókkal,80 centis vegyes építésű falakkal.

A lapradiátor drága is meg sajnos az előző házamban sem vált be.Köszi


2011. febr. 3. 18:37
 1/2 csalán válasza:

Még van üzemben 2 db asszem' 90-es (vagy 100?) RADAL-om, több volt de leszereltem - MÉH. Valahova nagyon eltettem a régi könyvemet, amiben még esett róla szó. Van előnye és hátránya is. Attól függ milyenjeid vannak, mennyi helyed van, mert teljesítményük nem éri el a másik radiátorokét. Ha sikerül a felszerelés (tömítőidom stb) akkor örökös mint a nyomorúság. Csak ismétlem: relatíve sok helyet foglal el!

Érdemesebb mással kezdeni. Nekem sem marad meg sokáig - habár több mint 30 éve ketyegnek - pedig nem voltak újak!

2011. febr. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az újabb lapradiátorokkal nem vagyok meg elégedve.Az előző házamban azok voltak.De nem fűtöttek annyira be,mert kicsi a vízterük.Ennyi.És folyton fáztunk.Pedig szakember csinálta.Ezzel szemben apukáméknál,Párom szüleinél,nagymamámnál jó idő van mindig.Még reggelre is,pedig egyik ház sincs szigetelve.

Az én volt házamban ezzel szemben új nyílászárók,szigetelés volt és reggelre kemény 10 fok!!

Ezért biztosan Radal radiátorokat szerzek valahonnan(vagy végső esetben öntöttvasat);helyem van bőven,el fog férni.

Köszi a választ!

2011. febr. 13. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!