Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kérdésekkel tűnhetek...

Milyen kérdésekkel tűnhetek magabiztosnak használt lakás megtekintésénél?

Figyelt kérdés
Elég fiatal vagyok, de szeretném ha azt látná a tulaj, hogy igenis tisztában vagyok én a dolgokkal és nem lehet csak úgy akármit bemesélni nekem. De azt is megköszönném, ha valaki aki szintén lakásokat néz megosztaná velem, hogy nála hogy néz ki egy-egy ilyen alkalom.
2011. febr. 6. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

ha tudod, vidd el egy idősebb, tapasztaltabb férfi ismerőst, barátot, rokont.

ő is kérdezhet, meg te is.

ha nagyon megtetszik egy adott lakás, akkor kétszer is menj el megnézni, különböző napszakban, h lásd mennyire világos, zajos.

2011. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát mi pont ebbe a cipőbe vagyunk. ezeket kérdeztük:(lakást néztünk)

mióta nem laknak itt?

mennyi a közös ktg?

ki a közös képviselő? elkértük a számát is, h ellenőrizhessük.

Van e bármilyen tartozás a házon/lakáson?mennyi?

Vagy van-e bármi pénzügy, ami érinti az ingatlant? (jelzálog stb)

Szomszédok?

Fűtéskorszerűsítést kell-e fizetni(errefelé az a szokás ha társasház megcsináltatja aztán évekig fizetik még)

-volt e beázás, csőtörés stb?Mikor?

Mi van alattunk, mellettünk, felettünk?

Mikor lehet radiátorcserét végeztetni? (egyes házakban meg van szabva a hónap és elég kellemetlen, ha arra kell várni a festéssel és mindennel, hogy le lehessen végre cserélni a radiátort)

Tároló, pince van-e? Mutassa meg!


Na, és a pénzügy: ne mondd el mennyi pénzed van. ha alkudásra kerül sor, így jól kijöhetsz, de ne hazudj össze vissza, mert belekeveredhetsz! Inkább csak mondd h még nem tudod h alakul stb. És ne mondj azonnal igent. Mondd h visszahívod.

Biztos van még sok fontos dolog, főleg háznál, de azt nem tudom, sajna csak lakást nézünk.

2011. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is járjál utána, hogy a környéken mennyiért keltek el hasonló ingatlanok.Kérd meg a tulajdonost, hogy mutassa meg neked az utolsó közüzemi számlákat. Nézd meg a vizes blokk épségét, és a villanyvezetékek épségét. Beázik-e valahol a lakás? Milyenek a szomszédok?Nézd meg, hogy hibátlanul működik-e a fűtési rendszer. Nézd meg, hogy vannak e bogarak a konyhában, a szemetes körül, a szobában, és a fürdőben.Nem penészesek a falak? A nyílászárók milyen állapotban vannak?

Hírtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.

2011. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
... és beszélj a közös képviselővel a ház anyagi helyzetéről, a várható felújításokról, a házban lévő problémákról, a lakók összetételéről...
2011. febr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha lakást nézel, akkor panel, földszint, szélső, akkor inkább felejtsd el, mert hiába kényelmes, hogy nem kell emeletezni, drágán megfizeted.

1: ha szélen van, akkor 3 oldalról kapod a hideget

2: alattad pince (garázs), még ha valamilyen szinten le is van szigetelve, akkor is hideg

3: hiába jártatod a szád, hogy zárják be a bejárati ajtót, akkor is hagyják a kedves lakók, hogy csapódjon!

A többi fontos dolgot, meg már leírták az előttem szólók.

2011. febr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. febr. 7. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

A villanyvezetékek épsége? :) Az normális esetben a falban van...


A közös képviselőt mindenképpen keresd fel. Amit a többiek írtak azon kívül:

Van-e valamilyen közüzemi tartozása a lakóközösségnek? (nálunk anno volt több lakó is, aki úgy gondolta, hogy nem fizet semmit, évente átlag kétszer akarta a gázszolgáltató beszüntetni a szolgáltatást)

Volt-e valamikor célbefizetés? Miért? (Ez lehet pl. a közös gázszámla kiegyenlítésére, de lehet házfelújításra is.)

Van-e valamilyen felújítási, korszerűsítési tervük? Miből akarják ezt megvalósítani?

Milyen sűrűn van lakógyűlés? Mikor lesz a következő?

2011. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!