Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik olcsóbb a vízbojler...

Melyik olcsóbb a vízbojler vagy a gázbojler (vásárlása és üzemeltetése egyaránt)?

Figyelt kérdés
Kis 45 nm2-es lakásunkban egy átfolyós gázüzemű vízmelegítő van. A probléma vele az, hogy képtelenség zuhanyozni, hol leégetem magam, hol pedig jéghideg vizet ad. Tartályos bojlert szeretnénk, de nem tudom milyet célszerű: vizet, vagy gázt. Csak ketten használjuk, fürdés, mosogatás...
2011. febr. 7. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A gáz leadott energiája sokkal olcsóbb mint a villanyé.

Így gazdaságosabb.

2011. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen... Amúgy be lehet állítani a víz melegségét. Ha nem, hívjatok szerelőt. A gáz jelentősen olcsóbb, arról nem is beszélve, hogy korlátlan mennyiségű meleg vizet használhatsz, vagyis nem fogy ki fürdés közben...
2011. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is átfolyós (francia)gázbojlerem van. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A víz hőfoka megfelelően van beállítva, mindig van melegvíz, nem úgy mint az éjszakai árammal működő villanybojlereknél.
2011. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ott valami gond lehet a vízmelegítővel.

nekünk kb 20 évig az eredeti Hévíz "márkájú" csoda szolgáltatott, aztán amikor már tarthatatlan lett a helyzet, kicseréltük egy Junkers-re.

el nem lehet mondani a különbséget.


a gáz még mindig olcsóbb mint a villany, és ez a fajta csak használat közben fogyaszt, valamint korlátlan melegvízmennyiség áll rendelkezésre.

2011. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy vízbojler, minden bojler vizet melegít. Van gázüzemű és elektromos.


Nekünk villanybojler van éjszakai áramon, és még soha nem fogyott el a meleg víz. 200 literes a bojler, és 80 fokra van beállítva. De amúgy nem kötelező éjszakai áramról működtetni, csak akkor drágább. Én még akárhol zuhanyoztam, ahol átfolyós gázbojler volt, soha nem lehetett normálisan beállítani a vízhőmérsékletet. Vagy hideg volt, vagy forrázott.

2011. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyetemi éveim alatt laktam villanybojleres albérletben, most a saját lakásomban kombi turbós gázkazán van. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Az elsőben pont akkor nem volt sose melegvíz, mikor kellett volna és ennek ellenére drága is volt (villanyszámla). A kombi cirkó tényleg korlátlanul tud vizet melegíteni (bizonyos határok között) és egyáltalán nem igaz, hogy nem lehet beállítani a víz hőmérsékletét. Nálam az esetleges forrázásos baleseteket megelőzvén úgy van beállítva a kazán programja, hogy 60 fokosnál nem lehet melegebb a használati melegvíz.
2011. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!