Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A mult hetefon es kedden nem...

A mult hetefon es kedden nem voltunk itthol, es ugy gondoljuk befagyott a pinceben a vizvezetek. De miert olyan kicsi meg mindig a nyomas?

Figyelt kérdés
Azert gondolom,hogy befagyott mert vasarnap mar csordogalt,de azota allandoan engedem de csak nincs nyomas.Letezik,hogy meg nem olvadt ki rendesen,vagy vizvesztes van valahol azert nem er fel a harmadikra?Egy kad viz egy oraig folyik ki.(Betonlakas ,a tobbiek kulon vezeteken vannak,Nekik nem volt gond)
2011. febr. 8. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ott valami más lesz ! A víz hőmérsékletétől,ami 6-8 fokos,és a nyomástól 5-10 liter kinyomná,feloldaná a jegesedést/dugót.

Nem beszélve arról,hogy akkor ha nagyon megfagy a víz,szétnyonja a csövet.

Csőtörést úgy a legkönnyebb kideríteni,ha egy csavarhúzót a csőhöz nyomsz,a nyelére ráhajolsz,hogy szinte benne legyen a füledben,és néma csendben hallgatózol.

Én jártam úgy,hogy a csapnál fagyott el,és mikor kinyitottam,leszakadt a "tányér" az orsóról,ettől is lehet,hogy nem jön föl,és azért nem jön rendesen a víz.

2011. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen.Ha a ferjem hazajon odaultetem hallgatozni,mert en nagyothallo vagyok.De ha csotores akkor,hogy jon fel a harmadikra az a keves?
2011. febr. 10. 18:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Es nyitott csapnal hallgatozzon?mart elzart csapnal mit kell halljon?Ha meg folyik akkor ugyse hall semmit?Vagy nem ertem:)Segitenel?
2011. febr. 10. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:

A csőtörést elzárt csapnál kell !

Ha sziszeg,kluttyog,zuborog,azt így meg lehet hallani,de ugye a vízórában van az a kis/piros/kerék,annak sem szabad elzárt csap(ok)nál forogni(megmozdulnia)

2011. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi tenyleg hasznos volt a tanacs,csak mostmar meg kell varjam a delutant mert egyedul felek a pincebe menni,es ott az ora:)
2011. febr. 11. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!