Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » GÁZSZÁMLA DIKTÁLÁSRA! Akik...

GÁZSZÁMLA DIKTÁLÁSRA! Akik havonta bediktálják a fogyasztás, szoktak vele kalkulálni, hogy arányosan jöjjön ki? Ellenőrzik a szolgáltatók, ha gyanús a fogyasztás mértéke év közben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvihet lehetne kalkulálni vele de én nem teszem....évente 1-szer olvassák le felénk:)
2011. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen arányosan jöjjön ki? Télen fűtés van nyilván sokszorosa a fogyasztás a meleg időszaknak.
2011. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy arányosan jöjjön ki, kérj általányfizetést.
2011. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én mindig a tényleges óraállást diktálom be,igy nem ér meglepetés az évi egyszeri leolvasásnál.Tehát nem kalkulálok. Arra való az általány fizetés. Igy is,úgy is ki kell fizetni az összes fogyasztást. Sok ismerőstől hallottam,hogy horribilis gázszámlát kaptak az évi leolvasás után.Ilyet én nem szeretnék.
2011. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi olyan szinten "ügyeskedünk" néha, hogy pl. most is az utolsó megadott napon diktáltuk be, hogy túl legyünk a nagy hidegek miatti nagy számlán, minél kevesebb jusson belőle a következő hónapra. Vagy pl. csinálhatsz olyat is, hogy ha tudod, hogy áremelés lesz, akkor valamivel többet diktálsz be, hogy még régi áron fizesd. Persze hatalmas eltérést nem csinálhatsz a szokásos köbméterhez képest.
2011. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk,hogy nyáron is többet diktálunk be! Mert így nincs az, hogy nyáron fizetek 6 ezret érte, télen meg 40-et! Úgy számoljuk ki,hogy nyáron is kb. 20-at fizessünk, így télen kevesebbet kell!
2011. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én fiatalon, amikor első bérelt lakásomban laktam, akkor csaltam egy kicsit. Augusztusban kezdtem, írtam egy papírra, hogy mennyi a valós, és mennyit diktáltam be. Novemberben fölszedtem egy csajt, odaköltözött, és belekontárkodott. Ügyesen lejelentette a valós állást, elszállt minden amit "spóroltam"

Amúgy szerintem ha gázbojler is van, és a gáztűzhelyt is használod, akkor lehet kicsit csalni. Ha csak a fűtés gázos a melegvíz villanyos, akkor a tűzhelyre nem nagyon tudsz ráfogni plusz fogyasztást, az nagyon átlátszó.

Ma már nem trükközök.

Csináld inkább azt, hogy fogsz egy borítékot, amire ráírod, hogy GÁZ, és a fűtetlen hónapokban, amikor kicsi a gázszámlád bedobsz némi pénzt a borítékba. Aztán amikor jönnek a hidegek, akkor belenyúlsz.

Van egy GÉP feliratú borítékom is, abba is dobok minden hónap végén egy keveset (ha tudok) és ha tönkremegy mondjuk a mosógép, akkor van hova nyúlni, nem esek kétségbe hogy az ehavi pénzemből nem tudom kifizetni. Most már elég régóta nem romlott el semmi a borítékban 62ezer van...

2011. febr. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!