Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ceresit stop pára sótabletta...

Ceresit stop pára sótabletta helyett granulátum hol szerezhető be?

Figyelt kérdés

Vaterán, teszveszen keresgéltem utántöltős csomag után. Találtam olyan hirdetést, ahol granulátumot adnak el, amiket harisnyába/zokniba helyezve lehet a készülékbe a tabletta helyére berakni. Így kb 1000 Ft-ért adnak egy kg-ot. (A Ceresit Stop pára utántöltős tablettából 2db, azaz 2*450 g kerül 2-3000 Ft-ba, akciótól függően.)

Viszont van egy vaterás hirdető, aki magát a tudástkarja elárulni, hogy hol/hogyan lehet 2-300 Ft-ért beszerezni ennek a granulátumnak a kg-ját.

Van valakinek erre tippje?


2011. febr. 10. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem b@sznám el a Ceresit készülékemet utángyártott szir-szarokkal! Abba tabletta való nem más, bár tablettából is láttam már barkácsboltokban utángyártottat az még talán beletenném.

Ha spórolni akarsz akkor ne Ceresit készüléket vegyél, vannak olcsóbbak is amibe olcsóbb az utántöltő is.

Pl.: Tescoba és Obi ba láttam egy olyat ami 1850 Ft két tasak granulátummal.Utántöltője pedig 990 Ft(2 db os)

2011. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az alapkészülék már megvan, ez már nem kérdés. Nem hiszem, hogy egy egyszerű műanyag készüléket el tudnék ronatani azzal, hogy nem eredeti Ceresit terméket rakok bele...

A kérdésem az, hogy ilyen granulátum hol kapható (a vaterán és teszveszen kívül)? Ugyanaz az anyag, csak nics tabletttává sajtolva, hanem kis darabokból áll.

2011. febr. 10. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs ráírva a Ceresitre, hogy milyen anyagot tartalmaz? Én már régen láttam. A neten rá lehetne keresni.

Nem vagyok benne biztos, de szerintem CaCl (kalcium-klorid).

Mindenesetre, már vettem ugyanezt az anyagot valami 5 vagy 10 kilós csomagban, az Orczy tér közelében egy kis utcában volt az önkormányzatnak egy telepe. Jégmentesítésre adták, útszóró só helyett.


De ha párásodik a lakás, az egy huszadrangú dolog, csak felhívja a figyelmedet a problémára: nincs szellőzés. Így a szoba levegője elhasználódik, felgyülemlik a szén-dioxid, ami erősen egészségtelen, tönkreteszi a légutakat, egész télen betegek lesztek, minden influenza és megfázás elkap benneteket. (Kivéve, ha legalább 4 óránként átszellőztetitek a lakást, éjszaka is.) A falra vagy az ablakra kell szerelni szellőztetőt, vagy ki kell szedni a gumiszigetelést az ablakból, hogy szellőzzön. Nem szabad bedőlni az energiatakarékoskodási felhívásoknak, az egészség többet ér.

2011. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó tanács volt!
2011. febr. 13. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
ha az egész lakás nagyon párás, akkor én nem szenvednék a ceresittel. Itt a gyakorikérdéseken is sok topikot találasz az elektromos páramentesítőkről, sokkal többet érnek. Csak akkor látom értelmét a ceresitnek, ha egy pici nem szellőztethető helyiséggel van gond. remélem nem voltam OFF, :)
2011. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a tanácsot is, de az elektromos párátlanítókról meg azt hallottam, hogy iszonyat zajosak és rengeteg áramot fogyasztanak...
2011. febr. 15. 09:18
 7/7 anonim válasza:
Aki párás levegővel küzd, annak ingyenes megoldás is van... Ha teheti, fűtsön kályhával. A légkondi is páramentesít amikor hűtő módban van, persze az csak nyáron "gazdaságos". Amikor nem volt légkondim, és konvektorokkal fűtöttem, penészedett a fal és pára lecsapódás volt a wc öblítő tartályon. Mindez megszünt.
2018. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!