Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudtommal van olyan gyomirtó,...

Tudtommal van olyan gyomirtó, ami a virágokat nem bántja, igaz ez? Ha van ilyen mi a neve és hol szerezhető be, mennyiért?

Figyelt kérdés
Habár elvileg majd hoznak nekem ilyet,de mivel nem értek ehhez a témához,gondoltam előtte megkérdezem itt a hozzáértőktől. Állítólag csak az egyszikűeket irtja ki és a kétszikűeket nem,vagy fordítva és állítólag a virágok mind kétszikűek a paraj meg ilyenek meg egy,vagy fordítva!?:) De ez lenne a lényege,remélem érthető!:)
2010. jún. 30. 18:04
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

Nos, a lényeget -ha egy picit zavarosan is- de azért mégiscsak sikerült megjegyezned.

Igen, vannak szelektív gyomírtók is, amelyek az alapján, hogy a növények egy v. két szikűek-e.

Ha te egyszikű gyomokat akarsz kiírtani és a virágaid azon a területen mind biztosan kétszikűek, akkor nekik nem esik bajuk.


Illetve ugyanez működik fordított esetben. Ha két szikű gyomokat akarsz kiírtani olyan területen, ahol egy szikű dísz- vagy haszonnövények vannak, akkor nekik sem esik bajuk.


Akadnak még totális gyomírtószerek is, ilyen pl. Gliaka.

Totális, azaz mindent visz, amihez csak hozzá ér.

2010. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hell-ikon ***** válasza:

A második kérdésre elfelejtettem válaszolni...


Gazdaboltban szíves örömest rendelkezésedre fog állni egy növényvédelmis szakember, ha elmondod neki, mire lenne szükséged biztos tudni fog ajánlani valamilyen permetszert.

2010. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a fűre/kb 120 nm/akartunk venni gyomírtót,de olyan drága,hogy inkáb 2hetente megyünk,és gyökerestől kiszedjük!
2010. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor igazából, csak rosszul mondták nekem,mert nekem ugy mondták,hogy az összes gyom egyszikű és az összes virág kettő,tehát nem mondták hogy mindkettőből van mindkét fajta,sőt épp az ellenkezőjét. Szóval én ezt nem hiszem hogy meg fogom tudni különböztetni... Egyébként margaréta, dália, nebáncsvirág, bársonyvirág, amarilisz és különböző hagymás virágok vannak a virágoskertemben.

Honnan lehet tudni mi hányszikű?:)

2010. júl. 6. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!