Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » MOBILHÁZAK! Ki mit tud róluk?

MOBILHÁZAK! Ki mit tud róluk?

Figyelt kérdés

laktál/voltál már ilyenben?

az interneten, nagyon dicsérik de akkor miért nem elterjedtebb?


2011. febr. 15. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanazért, amiért az albérlet sem: nálunk mindenki azt hiszi, hogy onnantól jó neki, ha van egy jó nagy téglaháza.


Egyébként nyilván vannak hátrányai is, pl. mivel nem számít épületnek, pláne lakóháznak, nem tudom, hogy tudod magad bejelenteni oda. Nincsenek nagy terek, pl. nekem van egy zongorám, ami kb. 4 nm-t elfoglal, nem tudnám egy ilyenbe berakni (nézegettem már mobilházakat, mert tetszik az ötlet, sokallom, hogy tízmilliókat kiadjak egy "rendes" házra). Nem tudom, milyen a szigetelése. Villannyan fűtöd. A berendezése fix, szó sem lehet arról, hogy átrendezd.

A legnygaobb előnye viszont egyértelműen az ára. Egy millából lehet házad, persze plusz telek.

2011. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
19%
Ennyi erővel lakhatsz lakókocsiban is, nem nagy különbség.
2011. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk abszolút nincs kultúrája,mert még a legszegényebb paraszt is összedobott magának sárból valami putrit,úgy is hívják,hogy ingatlan.De Amerikában,főként abban az időben,amikor még azt se tudták az emberek,hogy merre lesz boldogulásuk,vándoroltak ide-oda,nekik nem furcsa ez az életforma.Egyébként egy erdélyi székely fiú volt a kiötlője az elhúzható háznak.Ennek az a lényege,hogy nem kell,hogy telked legyen,vannak ilyen mobilház-telepek,olyan,mint egy kemping,valami bérleti díj fejében telepítheted a mobilházadat,és ha máshol kapsz munkát,elhúzod máshová.Minden város mellett vannak ilyen telepek Kanadában,én voltam több ilyen helyen,bent házban is egyben.Különfélék vannak,van olyan is,hogy kettőt telepítenek a nagyobb családok egymásmellé,és egybenyitják.Kétségkívül a létező legolcsóbb és legjobb megoldás,sokkal jobb,mint a düledező vályogviskók,az biztos,meg a panel-lakótelepnél is sokkal kulturáltabb.Mert az ilyen telepeknek van gondnoksága,és inkább lakópark vagy kemping-szerű.és nagyon szépen gondozottak-legalábbis,ahol én voltam Vermontban és Vancouverben.De sokan laknak rendes kempingben lakókocsiban is,szinte ugyanaz,de egy lakókocsi azért mobilabb,bár azokat se nagyon húzgálják onnét sehová.Lényeg,hogy csak telepen lehet így lakni,nem engedik,hogy vegyél egy építési telket rendes házak között,és oda tedd le a mobilházat.Szerintem nálunk se kéne ezt engedni,úgy jó,ahogy Kanadában csinálják.Első lakásnak tuti.Kicsi,de komfortos.Általában van benne egy nappali,háló,főzőfülke,zuhanyfülke,kb 30m2.
2011. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jól néznek ki,én is láttam a neten.Viszont 1gondja van amit még eddig nem oldottak meg:hogy hogy legyen bejelentve,lakóháznak vagy sem,meg ilyen dolgok.
2011. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

a fűtés nem csak villanyról mehet, gázzal is megoldható csak ahhoz olyan telken kell hogy lakj amin már van gáz stb :D

2011. febr. 16. 16:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Jó, de alapból be van építve a hősugárzó. Ha meg beraksz radiátort, az az amúgy is kevés hasznos térből vesz el még egy kicsit.
2011. febr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nyaralónak még én is megvenném, nyáron pár hétre nem kell nagyobb luxus, úgyis csak aludni jársz "haza", a kertben csinálhatsz bulit, és mivel jó idő van, a fűtés sem gond.


lakni benne már érdekesebb, de a csöveskérdés megoldásaként el tudom képzelni.

nekem megfelel a panel, nem vágyom kertre, sem önálló házra.

2011. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. febr. 16. 22:22
 9/12 anonim válasza:
100%

1 milyen összefüggés van egy ház és bejelentés között?? Akár egy zárt kerti telekre is bejelentheted magad függetlenül attól hogy van-e ház rajta!


2 A belső térrel azt csinálsz amit akarsz...


3 Nem láttam még 40 - 45nm-es lakókocsit!


4 Az én mobilházamban központi légbefúvós gáz fűtés van. Gázpalackról üzemel ;)


De lehet vilannyal ( infra fűtés,elektromos fűtőpanel, hütő fűtő klíma, hőtár kályha stb,) fával, gázzal, ( vezetékes, kis palac, telepített óriás palack) gázas vagy elektromos radiátoros központi fűtés, stb stb..-el fűteni.


5 kicsi 40 nm,de minden nm-e kihasználva, ismerősőm 10 nm es albérletbe lakik a b.nőjével. Rengeteg család lakik 20-25 nm-es belvárosi lakásban, szuterén, panel sötöbö. Had ne soroljam


Szerintem simán versenyzik a panel, és belvárosi lakásokkal Pesten.


6 Tégla családi háznál nincs jobb, de Pesten pöttyet drága


7 Azért nincs elterjedve mert vidéken 10 millából kertet kapsz családiházzal, valamint a köztudatban sincs benne, se a jogszabályban ( sajnos )

2011. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és az árak? mert amiből egy igazán lakhatót kapok talán egy kis házat/lakást is kapok nem?
2011. febr. 20. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!