Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Biztonsági ajtókra kérek...

Biztonsági ajtókra kérek tanácsot, illetve szakembereket, véleményeket róluk, stb?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk Pesten, Zuglóban. Egy nagyon ócska ajtónk van. Szeretnénk biztonsági ajtót apámmal. (ketten élünk együtt)


A probléma ott kezdődik, hogy apám iszonyúan makacs és az ár/érték arányból az árat szeretné lejjebb faragni, ami szerintem az értéket is lejjebb viszi.


Elsőnek azt akarta, hogy megvesszük az anyagot és valami ismerőse megheggeszti, le is rajzolta mit hogy kell, stb, én viszont ebben nem bízok, egyikük se hivatásos szakember. A másik ötlete az volt, hogy Vateráról veszünk olcsón, 20-30-ért. (most a bnője az Obiban látott valami acél ajtót 39-ért).

Azt mondja ő beszerelné. Nagy viták alakultak ki köztünk ebből kifolyólag, mert én szakemberrel akarom beszereltetni, aki rutinosan csinálja ezt. A költségek nagyobb részét én állnám, inkább hajlandó vagyok többet kiadni érte, csak legyen biztonságos. sok értékes cuccom van itthon.


Volt ma itt egy emberke ( [link] 85.000 Ft-ért adtak volna ajtót illetve be is szerelik.


Ami gond, hogy nekünk a bejáratnál az ajtó körül valami elég gyengus anyag van, mellette és felette is. A szakember azt csinálta volna, hogy beépíti a tokot és a tok mellett valami fával egészítette volna ki az üres helyett ami kitölt habbal. Apám szerint ez nem túl jó, ezzel talán egyet is értek. Az ürge azt mondta, hogy amit ő akart volna, hogy körbe teljeseb beépíteni az egészet falat, az 200.000 Ft lenne. ez sok igaz.


Apám ezek után úgy érzi, hogy mindenki szar és én miért másban bízok meg és nem benne.

Így azt szeretném kérni, hogy ha írtok nekem lehetőségeket, cégeket embereket ajtókat, hogy mit érdemes venni és kivel szereltetni ezekkel a konstrukciókkal, akkor azt részletesen írjátok le miért jobb úgy, mintha mi megvennénk valami áruházból egy 30-40.000 Ft-os ajtót és építenénk be mi.


Mert apámat nem fogja meggyőzni egy mondat, hogy mert az jobb.

Köszi előre is.


2009. okt. 7. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle biztonsági ajtó van, szerintem mindegyik jó szerű lehet ha jól van berakva.De ha ekkora a vita köztetek faterral és tényleg 200ezer körül jártok, akkor ajánlanék úgynevezett biztonsági rácsot. Az még sem kerül ilyen sokba,és azt faltól-falig rakja a mesterúr a betonba rögzítve, Még az ajtótokat is megerősíti ha megbeszéled vele +egy heveder zár,és máris kész a biztonságos zóna:).Ez szerintem 80 körül lehet.Egyébként tudom hogy miről beszélsz a haverom is zuglói panelban lakik, ti nem fogjátok tudni sajnos berakni az ajtót, mert meg kell erősíteni az ajtó körül ahhoz hogy oda tudd fogatni hozzá azt a nehéz szerkezetet.Viszont van egy ötletem..........

Vedd meg az ajtót ,a méretre ügyelj, ne a legolcsóbbat az mindig a legrosszabb értelemszerűen. Hívjatok egy szakit hogy meg kéne erősíteni az ajtó körüli falszerkezetet,és akkor már rakja be magát az ajtót is plusz pénzért. Aki 85ért rak be ajtót az is kb 40ért veszi egyébként. Sok sikert remélem tudtam segíteni.

2009. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!