Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Két éve vettem egy házat, a...

Két éve vettem egy házat, a volt tulaj még nem jelentkezett ki, ebből kisebb bonyodalmak vannak a postán. Hogy tudnám őt 'kijelentkeztetni' onnan?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bemész az okmányirodába és fiktíváltatod a lakcímkártyáját. Vidd magaddal az adásvételi szerződést, és a tulajdoni lapot, ahol látszik, hogy törölték a tulajdonjogát.
2011. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ezt fogom tenni:)
2011. febr. 22. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Első jól írta. Az okmányirodában, ha bizonyítod, hogy már eladta neked az ingatlant, ún. kényszerkijelentkeztetést kérhetsz, egyszerűen törlik a lakcímét. Mi is így jártunk, ráadásul az okmányirodában derült ki, hogy a tulajdonos családján kívül még 4-en voltak bejelentkezve a házunkba :=) - mindent kitöröltettük.
2011. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.

Igen,ide is még az egész család be van jelentkezve,vagy hatan:S

Intézkedem:)

2011. febr. 23. 10:57
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ez így nem jött be.

Bementem,kiakartam jelentkeztetni őket,erre mondták figyelmeztessem először őket szóban,ha nem teszik így sem,írjak levelet aminek van nyoma.

Ha így sem jelentkeznek ki 8 napon belül,akkor jelentsem fel őket.

Ezt nem értem,pedig az iratokkal mentem az irodába.

Kész tortúra,biztosan feljelentés lesz a vége,mert maguktól nem mozdulnak....

2011. ápr. 21. 08:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ez meglep. Mi egyszerűen bementünk az adás-vételivel (abban ugye elvileg benne is van, hogy adott időn belül ki KELL jelentkezniük, stb.), kitöltettek velünk valami papírt és kb. 10 percen belül mindenki lakcíme törölve volt a házunkból. A helyedben egyből a rendőrségre mennék, hogy szóltál már, de mégsem iratkoznak ki :) Melyik település ez?
2011. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Orosháza.

Azt mondták írjunk levelet,hogy nyoma legyen,hogy mi kértük....ezt sem értem,hisz minek ezt kérni???

Eladták a házukat,tehát már semmi közük oda.

Nem tudom mi legyen,ajtóstól sem akarok rájuktörni,lehet tényleg előbb 'szépen' levélben kellene kérni őket:S

Mert a szóbeli figyelmeztetés már megtörtént.

Szerinted?

2011. ápr. 21. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!