Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire számoljunk, mire kell...

Mire számoljunk, mire kell odafigyelni, így belemennétek egy házvásárlásba? Mennyibe kerülhet így az ügyvédi költség vagy mi az amit fizetni kell?

Figyelt kérdés
Megegyeztünk az eladóval, hogy addig még hitelt nem tudunk felvenni, havi 30.000 ft-val törlesztjük a megbeszélt 3M forintot. Így beköltözünk és úgy lakunk ott mintha albérletbe lennénk közben a ház árát törlesztjük és miután hitelt tudunk felvenni annyit veszünk fel amennyi híja marad. Tehát átíratást meg egyebek még ügye nem lesznek csak ügyvéd előtt írunk egy papírt gondolom adásvételi szerződést a megbeszélt egyezséggel. Így gondolom nem lesz 2-3 százezer ft a kiadás... A kérdés mennyi lehet kb?
2011. márc. 5. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én így nem mennék bele. Úgy eladnám, hogy ha ennél havonta sokkal többet fizetsz albérlet gyanánt. Ugyanis gyanakodnék, hogy soha nem akarnál hitelt felvenni, csak ezzel a dumával akarsz itt lakni olcsó albérletben. Tehát ha végül mégis visszakozol, akkor jól járjak. Menjetek el ügyvédhez, és kössetek rendes adásvételit! Le lehet ezt papírozni rendesen is!
2011. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem te eladóként nem mennél bele, de én vevő vagyok vevőként bele mennél? Semmilyen probléma nincs azzal hogy tart tőle hogy behúzzuk és mint írtam ügyvédet bele vonva történik ráadásul az eladó felvetése volt ez a megoldás valamilyen szinten...
2011. márc. 5. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Vevőként viszont az lehet szar, ha a végén azt mondja, mégsem adja el, vagy mégsem annyiért. Pont ezért végleges adásvételit kell csinálni, vagy legalábbis opciós vételi szerződést. De az ügyvéd majd tudja. Nem lesz sokkal olcsóbb, mintha sima adásvételit csináltatnátok az ügyvéddel, mert kb ugyanannyi munkával jár ez neki. Talán többel!
2011. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Adásvételi szerződés szerintem ingatlanra nem köthető, csak ügyvédi ellenjegyzéssel. Én ügyvédhez mennék mindenféleképp. Lehet írni szerintem előszerződést és meghatároztok x időt, hogy legkésőbb mikor vásároljátok meg és az addig havi szinten fizetett összegek beleszámolnak a vételárba. És ha nem kaptok hitelt? Mit csinálsz?
2011. márc. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak kapunk szeptembertől közalkalmazott leszek, arra talán egyszerűbb lesz... És az élettársam is dolgozik bejelentett munkahelyen. Ha meg még sem kapnánk akkor is majd csak lesz valahogy.
2011. márc. 6. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!