Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnénk saját családi...

Szeretnénk saját családi házat venni. Viszont azt nem tudom, hogy maga a ház lehet-e a fedezet v. jelzálog, ha igen kell-e munkáltatoi igazolás is vagy bankoktol függ?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Maga a ház lehet fedezet. Szerintem a bank majd kérni is fog ingatlanbecslői véleményt. Azonban mostanában eléggé gyakran nem elég a bank számára a ház, mert szerintük eléggé kockázatos, ezért lehet hogy egy másik tulajdonotokban levő ingatlanra is rá akarja tenni a kezét :(


Nagy összeggű hitel felvételekor munkáltatói igazolást is szoktak kérni.

2011. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném:

tavaly vettem házat hitere,bár azóta lehet változott:

Nem kapsz hitelt:gazdasági épületként nyilván tartott házra(pl.kiskertben épült házakra nem adtak másképp engedélyt,nem lakóház,pedig sokan benne élnek,ne,mindegy)

Nem vagy nagyon nehezen adnak vályog házra.Minimum vegyes építés.Ha tanyát veszel,akkor annak az értéke min. 5millió kell legyen az értékbecslő szerint.

Ezenkívül szinte sehol nem adnak hitelt önerő nélkül(saját autó és spórolt pénz nálam se számított annak,csak ha bankban lett volna)

És jó ha tudod,hogy a házakat az érték feléig szokták hitelezni.Ha a másik felét se tudod felmutatni,akkor bizony kérnek még egy házat.

Az én példám: amit megvettem ház,azon is van jelzálog és apukámén is.Sajnos csak egy hitelt tudtak felajánlani,az marhaság,hogy te tudsz választani(pláne minimálbéres fizetéssel) két lehetőség közül valóban választhattam:kell vagy nem?

Kell munkáltatói igazolás is és sok helyen kezes is,bár nekem az nem volt.

Ezenkívül hitelösszegtől függően vannak előre költségek: értékbecslés 35 ezer,tulajdoni lap másolat 6ezer körül.Ezek tuti.Plusz még nyúlnak le a közvetítők is általában,bár én kifogtam egy olyat,akit nem én,hanem a bank fizetett(meg volt annak az ára)

Szóval hajrá,nem egyszerű,nekem fél évembe telt kb.mire kifizettem a házat.5 milliót vettem fel,25 évre,havi 45 ezerrel törlesztem(ebben minden járulékos benne van).Ja és keresek 70 ezret....nem sorolom.

2011. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!