Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adóhatósági igazolás...

Milyen adóhatósági igazolás kell? Mi a pontos neve, és kell-e érte illetéket fizetni?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, felvettek egy céghez, és a cég kért a munkanélkülitől útiköltség támogatást. Ez ügyben hívott fel a ÁFSZ, hogy kérjek valamiféle Együttes Adóhatósági igazolást, hogy nincs semmi adó és illetéktartozásom nincs, és nem vagyok se vállalkozó, se semmi. Nem értettem pontosan mit magyaráz az ügyintéző, mert elég halkan beszélt, kétszer kérdeztem, de csak ennyi maradt meg. Meg az, hogy együttes legyen, és nullás igazolást fogok kapni. Csak persze azt nem tudom, hogy ez illetékköteles-e, vagy nem, meg hogy mi a pontos neve.

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. okt. 26. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Bemégy az apeh-hoz, kérsz: "Nullás Együttes Adóigazolás"-t.

Erre az orrod alá tesznek egy nyomtatványt, hogy (személyi igazolvány alapján) töltsd ki, hagyd ott nekik. Ezen be lehet jelölni, hogy kipostázzák-e neked vagy személyesen bemégy érte (1-2 nap). Igazából nem tudom, hogy illeték-köteles e. Ha igen, akkor is max. 2000.- Ft.


Az, hogy az ügyintéző kihangsúlyozta, hogy nullás, azt jelenti, hogy az apeh kiadja az igazolást akkor is, ha felvési rá, hogy x címen x összegű tartozásod van.

Az "Együttes" azt jelenti, hogy megnézik, nemcsak az apeh részéről, de a vám és az önkormányzat felé sem lehet tartozásod. Ha akármelyiknél van valami hátralék, akkor először célszerű azt rendezni, az igazolást az apeh-hoz bevinni, és akkor már kapni fogod a Nullás Együttes Adóigazolást.

2011. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!